Як стало відомо з виступу директора Китайської аерокосмічної науково-технічної корпорації (Casc) на форумі інновацій та підприємництва, «штучний Місяць» забезпечить освітлення земної поверхні, діаметром до 80 км. Це дасть можливість використовувати інноваційну розробку замість вуличних ліхтарів. Основні технічні проблеми вже вирішені, що дозволяє здійснити запуск з космодрому Січань вже в 2020-му році. А тим часом на сайті https://stolb.com.ua/ru/parkovoe-osveshchenie/ можна вигідно замовити якісне паркове освітлення
Судячи з показаного опису, супутник буде оснащений гігантськими «крилами» з можливістю регулювання кута нахилу і високою відбиваючою здатністю, що і дозволить «направляти» назад в Ченду відбите світло Сонця, навіть після його заходу. На створення незвичайного «вуличного освітлення» фахівців китайської аерокосмічної корпорації надихнула картина художника з Франції, який зобразив ланцюжок дзеркал навколо земної кулі.
Варто зазначити, що китайські вчені не є піонерами в спробах використовувати відбите сонячне світло для освітлення ділянок земної поверхні вночі. У 1990-х Росія запустила космічний супутник, який створював на земній поверхні пляма відбитого сонячного світла, діаметром 8 km. Правда, фінансування проекту «Прапор» було припинено, роботи зупинені.
А у 2013-му над містечком Рьюкан (Норвегія) «з’явилося» величезне дзеркало, що відбиває сонячні промені на міську площу (населений пункт знаходиться в долині, оточеній високими горами, через що взимку промені Сонця не можуть «пробитися» до міста).
Правда, у проекту «штучний Місяць» вже з’явилися і противники. Деякі вчені висловили занепокоєння, що поява нового «нічного світила» порушить природні біологічні цикли рослин і тварин. Саме через це не вщухає полеміка щодо необхідності переходу на «літній і зимовий час». Розробники ж запевняють, що інтенсивність світла «штучної Місяця» не вплине на біологічні «годинник» тварин і рослин.