Франшиза: готовий бізнес з мінімальними ризиками

Підприємці усього світу сходяться в одному - власний бізнес найбільш привабливіший. Ризики, якими лякають нічого не тямлючі в питанні теоретики, на перевірку виявляються не такими страшними. Особливо безпечною і сприятливою організацією повного контролю ризиків вважається покупка франшизи.

Франшиза - придбання або взяття в оренду готового бізнесу. Стати покупцем або орендарем може індивідуальний підприємець або організація, в залежності від вимог власника справи, франшиза якого виставлена ​​на продаж. Одержувач франшизи за умовами договору набуває право розпоряджатися товарним знаком, рекламними матеріалами, фірмовою символікою і іншим. Це дозволить отримувати прибуток відповідно моделі, розробленої франчайзером - продавцем франшизи. А по посиланню Андрей Балан обучение ви дізнаєтесь, як реально працює франшиза.

В теорії покупець франшизи опиняється в ідеальних умовах. У нього є товар, готовий до продажу, клієнти, зацікавлені в продукті, портрет цільової аудиторії, рекламні матеріали, впізнаване ім’я. Якби тільки ці аспекти впливали на прибутковість власної справи, то популярність франшизи досягла піку.

Погодьтеся, коли створюєш щось з нуля, плануєш, вивчаєш, пробуєш, є чимало шансів оступитися і не отримати потрібного рівня попиту. З франшизою ймовірність прогоріти через неактуальність продукту в десятки разів нижче. Заманливо виглядає ідея підписатися на франшизу і з точки зору маркетингу. Іміджева реклама товару, що продається по франшизі, не потрібна. Він за визначенням користується попитом завдяки інвестиціям початкового продавця.

Франчайзер зацікавлений в подальшій підтримці попиту на продукт, готовий всіляко підтримувати партнерів по франшизі шляхом дачі порад, рекомендацій, допомоги в підготовці кадрів та ін. Кілька етапів, звичних для бізнесмена початківця з нуля, взагалі вдається пропустити.

Гуру бізнесу рекомендують починати будувати бізнес на продажі з пошуків контрагентів, залучати юристів на етапі реєстрації товарного знака, оплачувати послуги консультантів, готових взяти на себе дослідження ніші, проводити розрахунок попиту і витрачатися на прогнозування прибутків. У ситуації з франшизою все це йде в навантаження, а значить, ризики попастися на вудку недобросовісного оптового постачальника або служби доставки прагнуть до нуля.

Простіше кажучи, покупка франшизи - це інвестиція в бізнес, що гарантовано дає дивіденди при правильному управлінні ресурсами і можливостями, отриманими на етапі покупки прав у франчайзера. Репутація, зв’язки, продукт, мережа контрагентів і лояльні клієнти входять в стартовий набір бізнесу по франшизі, що надає відчутні переваги бізнесменові на початковому етапі ведення своєї справи.

Підводні камені бізнесу по франшизі

Очевидно, що ідеально гладко все не буває, і вкласти власні кошти і зусилля для отримання матеріального вихлопу все ж доведеться. І перше, що потрібно і для старту з нуля, і для старту по франшизі - гроші. Стартовий капітал повинен бути достатнім, щоб покрити витрати на оренду або придбання приміщення, необхідної техніки, обладнання, наймання співробітників. Перераховані вище моменти у франшизу не входять.

Контрагенти, надані франчайзером, одночасно відносяться до переваг цього виду бізнесу і до його недоліків. З одного боку, немає потреби в самостійному виборі оптового постачальника, кур’єрської служби та ін., Але з іншого боку, закуповувати сировину доведеться тільки у тій компанії, яку назве франчайзер, навіть якщо ціна буде завищеною, а якість - сумнівною.

Крім необхідності передбачити всі матеріальні витрати, варто врахувати, що при веденні бізнесу за описуваної моделі місця для творчості не залишається. Франчайзери нав’язують власний підхід до організації роботи орендаря торгової марки, останнім же доводиться правила приймати і виконувати або закриватися.