Відновлюємо зубної ряд: міст чи імплантат?

Є таке поняття - стоматологічна інвалідність. У більшості випадків - це результат відсутності культури турботи про себе. Статистика сумно свідчить: майже половина українців носять зубні протези, а 12% населення до 30 років втрачає більше половини зубів.

Без сумніву, кожна людина прагне мати білосніжну усмішку, втім зуби потребують серйозного турботливого догляду, і регулярних відвідин стоматолога. На сайті https://norma32.com.ua ви дізнаєтесь про маріупольську клініку “Норма-32” де ви зможете пройти якісне комплексне діагностичне обстеження, отримати послуги з імплантації, художньому реставруванню зубів, та оперативно вирішити інші стоматологічні проблеми.

Відсутність навіть одного зуба може виявитися досить вагомою проблемою. І справа не тільки в естетиці. Тривала відсутність зубів призводить до витончення кісткової тканини, на вільне місце поступово зміщуються сусідні зуби, а зуби, що залишилися беруть на себе все навантаження, відбувається деформації овалу обличчя, можуть виникнути складності з пережовування їжі, що веде до хвороб шлунково-кишкового тракту, і нарешті, відсутність зуба призводить до психологічного дискомфорту.

В цьому випадку рішенням часто стають установка імплантату або мостовидного протеза (знімного або незнімного). Імплантат найближчий по фізіології до природних зубів з усіх видів протезування. Після установки імплантату сусідні зуби не несуть додаткове навантаження і залишаються «недоторканими».

Для заповнення порожнечі в зубному ряді також використовуються мостовидні протези. Це незнімна ортопедична конструкція, яка фіксується на опорні зуби, розташовані по обидва боки від зруйнованого. Пацієнти часто вибирають «міст» через відносну бюджетність. При установці мостовидного протеза опорні зуби приймають на себе додаткове навантаження і піддаються обточуванню, а іноді і видаленню нервів.

У сучасній стоматології мостовидні протези в основному виготовляються з металокераміки, кераміки і діоксиду цирконію. Естетична привабливість, вартість, міцність і довговічність конструкції безпосередньо залежать від обраного матеріалу.

Установка мостовидного протеза можлива без видалення нерва з використанням діоксиду цирконію або безметалевої кераміки. Видалення нерва - це крайній захід, тому будь-який лікар-стоматолог прагне його врятувати.

Плюси і мінуси мостів і імплантів

Отже, якщо ви втратили зуб, то у вас є маса способів чим його замінити. Довговічність, безпека конструкції, «доля» сусідніх зубів і кількість ваших походів до стоматолога безпосередньо залежать від обраного матеріалу або способу відновлення зубного ряду:

- мостовидний протез з металокераміки, але з видаленням нерва і обточування опорних зубів, рекомендується міняти кожні 5-7 років.
- мостовидний протез без видалення нерва з діоксиду цирконію або безметалевої кераміки, але з обточування опорних зубів, рекомендується міняти кожні 7-10 років.
- імплантат, який не вимагає ні обточування зубів, ні видалення нервів сусідніх зубів довговічний і встановлюється назавжди. А коронку потрібно міняти в разі крайньої необхідності, так як компоненти всередині не піддаються прихованому руйнуванню карієсом, на відміну природних зубів.

Так, імплантат з першого погляду здається дорожчим. Але насправді економія сумнівна. Стоматологи запевняють, що краще поставити імплант і зберегти два сусідніх зуба, не наражати їх обточуванню і депульпуванню.