Скільки можна пити і як, щоб не попрощатися зі своїм здоров’ям - для багатьох це питання животрепетне. Адже в Україні досить сильна «питна» культура, і уявити собі повну відмову від алкоголю можуть далеко не всі. Більше того, значна частина зловживає спиртовмісними напоями, в результаті виробляється згубна залежність, позбавитись якої допоможуть хіба що лише досвідчені фахівці-наркологи, для прикладу, з одеського реабілітаціного центру «Здоров’я», тут детальніше можна дізнатися про цей заклад.
Що таке допустима доза
Поняття допустимої дози для всіх різне. Адже одні вважають, що мова йде про ту кількість алкоголю, після якої не мучитиме похмілля. Інші впевнені, що під безпечною дозою маються на увазі той обсяг напою, який не матиме впливу на органи. Сьогодні за орієнтир береться така норма: 90 г чистого спирту на добу, тобто 285 мл горілки. Це розрахунок на середньостатистичну людину вагою в 70 кг.
Нерідко таку «безпечну» дозу називають нешкідливою, але медики з таким твердженням не погодяться. Безпечних (і тим більше - корисних) доз алкоголю не існує. Є публікації, які свідчать про відносну користь вживання малих доз алкоголю для серця. Але варто пам’ятати, що в організмі людини все взаємопов’язано, а на інші органи і системи алкоголь впливає згубно
Найбільш сильно реагує на алкоголь мозок. Для нього поріг токсичності дорівнює 19 г на добу (це близько 60 мл горілки). Якщо вживати регулярно, мозок буде руйнуватися безповоротно, так як клітини просто не встигнуть відновитися.
Вже доведено, що вживання алкоголю підвищує ризик розвитку раку, наприклад, колоректального. Також доведено, що алкоголь є тригером у розвитку раку ротової порожнини, захворювань шлунка і стравоходу. Ні для кого не секрет, що одним з головних органів-мішеней є печінка. Чимало публікацій ставлять алкоголь на одне з перших місць серед факторів, що зменшують тривалість життя в цілому.
Як відновити організм
Вважається, що організм може відновлюватися після прийнятого алкоголю. Правда, на це йому потрібен час. Деякі органи можуть повернутися до нормальної життєдіяльності швидше: наприклад, підшлункова залоза, нирки, легені, очі. Іншим це зробити складніше (наприклад, якщо мова йде про мозок). Варто розуміти, що є і межа здатності здорової людини переробити міцні напої.
Якщо звертатися до цифр, то він становить, за деякими даними, 170 г в добу (знову-таки для середньостатистичної людини в 70 кг вагою). Це трохи більше 500 мл горілки. Після такої дози треба дати організму перепочинок днів 8 як мінімум. Якщо ж посилювати положення, додаючи ще й ще, можна дуже серйозно підірвати своє здоров’я.