Геотекстиль: особливості використання та переваги матеріалу

Клімат в нашій країні визначать досить велика кількість опадів, що випадають повсюдно в усі пори року. Тому більшість земельних ділянок вимагають облаштування дренажу (відведення води). Відвести воду можна шляхом риття канав, а можна використовувати сучасні матеріали, а саме геотекстиль.

Спочатку геотекстиль створили для того, щоб він виконував роль прошарку в тих місцях, де виникала така потреба. А це потрібно було для боротьби з грунтовими руйнуваннями в вигляді обвалів, змішувань грунтів і протистояння зсувів. Але згодом його стали застосовувати в інших областях, таких як садівництво, меблева промисловість, ландшафтний дизайн. Цьому сприяли його специфічні властивості, які дуже розширили його можливості для використання в народному господарстві і різних галузях промисловості. По посиланню геотекстиль для дорог можна дізнатись більше про сфери застосування цього матеріалу, а також вигідно його замовити в компанії «Термопласт».

Цей матеріал відрізняється підвищеною пружністю, стійкістю до механічних пошкоджень і навантажень. До того ж він досить міцний і надійний у використанні. Геотекстилю під силу виконувати армуючу функцію. З його переваг в першу чергу варто виділити екологічну чистоту і стійкість до ультрафіолетових променів, а також відмінну фільтрацію. Тому застосування геотекстилю отримало таке широке поширення в багатьох галузях.

Геотекстильное полотно виробляється двох видів. Тканинний, або як воно ще називається геотканина і нетканний - геополотно. Тканий геотекстиль отримують за допомогою переплетення сплетення синтетичних ниток. Нетканний геотекстиль виробляється, використовуючи більш складні технології виробництва.

Для зручності використання виробники сформували геотекстиль в рулонах з різною довжина, ширина одного и щільністю. Довжина коливається від ста до трьохсот метрів. Щільність матеріалу споживач может підібрати під свої потреби. Вона буває від 80 до 600 г / м2.

Основні властивості геотекстилю

Геотекстиль має дуже високі показники по цілому ряду напрямів. Наприклад, він прекрасно реагує на термоокислювальне старіння і показує високу стійкість до цього явища. Агресивна дія хімічних середовищ також не робить на нього особливого впливу. До того ж термін його служби не скорочується за рахунок пошкодження грибками, заражень цвіллю, розкладів від гниття. Геотекстиль абсолютно не приваблює увагу гризунів, що теж важливо.

Так як полотно цього матеріалу не схильне до органічного розкладання, то геотекстиль і не виділяє в навколишнє середовище шкідливі токсичні і хімічні сполуки.

Структура цього багатофункціонального матеріалу така, що він може пропускати крізь свою поверхню воду і будь-яку вологу, але ставати нездоланним бар’єром на шляху піску, землі та інших грунтів, які будуть перебувати поверх геотекстилю.

Будівельний ринок на даний момент представляє досить-таки величезний асортимент геотекстилю, який розділений на марки і види з можливими розбіжностями в технічних характеристиках.

Серед додаткових, але важливих характеристик цього матеріалу можна виділити наступні показники:

- при виникненні натягу полотно не розривається, а подовжується. При максимальному навантаженні цей матеріал здатний збільшити свою довжину до сорока п’яти відсотків. Причому таке полотно досить-таки тривалий період може виносити подібні навантаження.
- при сильній вібрації і тиску грунту на прошарок геотекстилю, матеріал не втрачає свої фільтруючі якості.
- його просто укладати і демонтувати, якщо відпадає в ньому необхідність.
- не потрібні додаткові кошти і ресурси на його обробку.