Відкриті стельові балки в багатоквартирних будинках сьогодні велика рідкість. Якщо власники заміських котеджів спочатку можуть запланувати інтер’єр житлових кімнат з стельовими балками, то городянам залишається сподіватися на декоративні матеріали. Але і фальш-балки не завжди доречні в міському житлі, адже цей елемент асоціюється з просторими приміщеннями і високими стелями. Втім, при належному вмінні і смаку вписати декоративні балки в інтер’єр невеликого будинку і квартири не складе труднощів.
Цілі і переваги використання стельових балок
Декоративні стельові балки, зокрема красиві поліуретанові моделі, котрі можна замовити на sota-kiev, здатні додати житлу неповторний колорит, підкреслити стиль. Однак крім декораторських функцій цей елемент вдало справляється з практичними завданнями. Зокрема, декоративні балки на стелі виконують функції:
- візуального розширення простору, зміни геометрії приміщення;
- зонування великих залів, студій, віталень;
- акцентування уваги на стелі як архітектурному елементі і частини інтер’єру;
- кріплень для вбудованих і підвісних світильників;
- маскування електропроводки, комунікацій, нерівностей, стиків стельових елементів.
Будь-які несучі і декоративні балки (за винятком елементів з гіпсокартону), міцно і надійно змонтовані, можуть бути використані для кріплення різноманітних деталей і предметів. Так, на кухні балки використовуються для зберігання підвішеного на гаках начиння. Для сільських стилів інтер’єру також властиво розвішувати на кухні сушені трави, часник, цибулю в зв’язках. На міцні балки можна підвісити витяжку, якщо кухня має острівне планування.
Порожнисті конструкції підходять для прокладки кабель-каналів, на таких балках можна кріпити не тільки вбудовані і підвісні світильники, але і плазмові телевізори на кронштейнах. Міцні стельові балки витримують вагу великих і невеликих підвісних конструкцій, в тому числі дивана-гойдалки, крісла-кокона, гамака, дитячої колиски, балдахіна над ліжком.
Матеріали для виготовлення декоративних балок
Сьогодні балки на стелі - це не чорновий варіант обробки, а родзинка інтер’єру, модний акцент приміщення в стилі шале, прованс, модерн і навіть хай-тек. Якщо ви хочете прикрасити своє житло декоративною конструкцією з балок, до ваших послуг великий вибір готових елементів всіх кольорів і фактур з:
- дерева, МДФ, ДСП;
- металу;
- поліуретану і гіпсокартону;
- склопластику.
Конструкції з гіпсокартону і поліуретану виконують виключно декоративні функції. Вони практично невагомі, прості в монтажі, а велика кількість декоративних покриттів дозволяє вибрати будь-який колір під потрібний сорт деревини, різну фактуру, імітацію каменю, металу, зістареного і грубого матеріалу.
Балки з МДФ або ДСП декоруються кольоровою плівкою або натуральним шпоном з широкою палітрою кольорів, вони досить міцні, щоб витримати підвіси, люстри, інші світильники.
Дерев’яні балки ідеально підходять до будинків з стелями з натуральної деревини, для дерев’яних будинків, інтер’єрів в дусі еко, рустик, шале. Головний їх недолік в труднощі підбору потрібного кольору по сорту деревини. Довговічні і практичні дерев’яні балки з тика, ясена, бука, дуба, сосни, модрини, хвойних порід, стійких до вологості, оброблені спеціальними складами. Стелі в розкішних інтер’єрах нерідко прикрашають балками з цінних і рідкісних порід дерева.
Склопластик і метал - відмінний вибір для оформлення сучасних інтер’єрів у стилі лофт, хай-тек.
Особливості вибору стельових балок
Вважається, що балки в маленькому приміщенні або на низькій стелі - нонсенс, проте це не зовсім вірно. Дизайнери успішно використовують балки контрастного темного кольору для візуального розширення простору. Вони немов піднімають білу стелю. Якщо стеля має круглу або купольну форму, то її забарвлення в блакитний колір або натяжна стеля блакитного відтінку над балками створять ефект кімнати під відкритим небом.
Встановивши контрастні балки вздовж довгих стін кімнати, ви візуально скоротите їх довжину, балки під самою стелею піднімуть її, а розташовані трохи нижче - опустять. Якщо мова йде про мансардне приміщення, велику простору залу з двосхилим або багатоскатним дахом, з балок можна створити приголомшливу по красі архітектурну конструкцію.
Спеціаліст, який звик працювати з деревом, перетворить прості дерев’яні елементи в мереживні дуги, арки, казкові замки, а великі люстри в тон стануть гідною прикрасою цього чуда. Найпростіший спосіб декорування балок в маленькому приміщенні - це їх побілка або фарбування в один тон з стелею. У будинках і кімнатах з обробкою з дерева, вагонки, в рублених зрубах балки на стелі повинні бути дерев’яними, того ж тону, що і інша обробка. Для класичних інтер’єрів характерне поєднання декоративних балок з меблями і обстановкою: вони повинні бути ідентичні за кольором, фактурі і сорту.