Як правильно пити каву, щоб не нашкодити організму

Якщо ваш ранок теж починається з кави, сподіваємося, що ви правильно вживаєте цей напій. Виявляється, багато хто з нас п'ють каву неправильно, чим сильно шкодять своєму здоров'ю.

А ви готові дізнатися, що таке найкраща кава? Завітайте на https://www.mercato.com.ua, досвідчена команда Mercato Caffe приготує саме для вас вийняткової якості свіжообсмажену каву, смак якої задовільнить найпримхливішого гурмана!

Користь кави

Важко знайти більш спірний продукт, ніж кава. Одні впевнені в користі напою, інші заявляють, що він шкідливий. Насправді, обидві сторони мають рацію.

Є безліч досліджень, які доводять користь кави для здоров’я. Так, американські вчені довели, що 2 чашки напою в день допомагають запобігти мутацію клітин, чим зменшують ризик виникнення деяких видів раку. Кава також зменшує ризик розвитку хвороби Паркінсона. Причому, жінкам для запобігання захворювання, досить пити каву в малих кількостях, в той час як чоловікам потрібні дози побільше.

Вчені також помітили, що дві чашки кави в день здатні захистити від ризику захворіти на деменцію.

Так як кофеїн надає стимулюючу дію, напій допомагає скинути зайві кілограми. 1 чашка кави здатна зробити аеробні заняття на третину ефективніше звичайного, прискоривши “спалювання” калорій. При цьому, дієтологи, лікарі та тренери не рекомендують вживати каву за 30 хвилин до тренування, так як вона може викликати кислотні рефлюкси.

Крім того, кава відомо тим, що допомагає запобігти виникненню ряду інших хвороб, таких, як атеросклероз, жовчокам’яна хвороба, цироз печінки, гіпертензія і мігрень.

Як правильно пити каву

Напій був відомий з давніх часів, тому не дивно, що існує величезна кількість рецептів приготування кави - в турці, на піску, з різними видами обсмажування, за допомогою кава-машини, з додаванням різних різних наповнювачів, спецій і прянощів. Ефект цього напою відчувається миттєво: варто випити всього одну чашку кави і помітно підвищується працездатність, проходить сонливість. Однак кава може нашкодити організму, якщо ви будете її неправильно вживати. Ось кілька порад фахівців:

- Так як кава надає стимулюючу дію на нервову систему, напій не рекомендується пити після 16:00.

- Лікарі категорично забороняють пити каву натщесерце. У напої містяться рослинні кислоти, таніни. Споживання кави на голодний шлунок може спровокувати проблеми з слизовою, появі виразки, гастриту, не виключені збої роботи печінки і підшлункової залози.

- Кращий час прийому кави - мінімум за 40 хвилин після сніданку.

- Кава корисна для метаболізму, але тільки якщо пити її в помірних дозах. Нещодавно вчені з університету Південної Кароліни провели дослідження і з’ясували, що 4-6 чашок кави в день може завдати непоправної шкоди організму, сповільнюючи метаболізму.

- Оптимальна доза кофеїну - 200 мг. Якраз стільки міститься в чашці міцної кави. Якщо ви любите латте, американо або капучино, ви можете випити 2 чашки напою в день. А любителям еспресо варто обмежитися однією.

- Пити каву лікарі не рекомендують людям із захворюваннями серця, особливо гіпертонікам. Кава учащати пульс і підвищувати тиск, тому серцеві проблеми можуть ще більше посилитися.

- Крім того, вагітним жінкам також не рекомендується приймати каву, оскільки кофеїн викликає спазм судин. Це не дуже корисно для матері і дитини.

- Ще один неправильний варіант, з боку батьків, - дозволяти дітям пити каву, навіть слабку з молоком, навіть яскравий рожевий латте. Це не тільки зробить дітей гіперактивними, а й зашкодить дитячому здоров’ю тому, що напій витісняти деякі поживні речовини, що надходять з їжею.

- Дослідження останніх років також вказують на те, що генетика грає роль в швидкості перетравлення, засвоєння кофеїну і тяжкості фізіологічних ефектів від цього. Вчені впевнені, якщо ви не помічаєте особливої ​​реакції на міцну каву, то ви можете спокійно випивати до 2 чашок такого напою в день. А якщо після чашки латте ви помічаєте почастішання пульсу, то ви чутливі до напою і вам краще обмежити споживання кави до 1 чашки в день, причому підбадьорливий напій повинен бути не надто міцним.