Не за горами новорічно-різдвяні свята, але вже зараз варто подумати про те, як вдало провести відпустку в наступному році. І якщо вам вже проїлися стандартні курорти, то привнести новизну у ваш відпочинковий досвід, і отримати море яскравих вражень допоможуть морські країзи. Заходіть на сайт http://sbmtour.com.ua/kruizy, і вибирайте чудові варіанти круїзних подорожей від компанії «МИР БЕЗ ГРАНИЦ».
Як вибрати перший морський круїз
Для початку вам слід визначитися зі складом учасників вашої подорожі і бюджетом. Як показує практика, мінімальна вартість круїзного туру на двох становить близько 2500 доларів, включаючи додаткові витрати, такі як авіапереліт, трансфер, страховку і т. д. Найбільш доступними вважаються європейські круїзи, з них же новачкам рекомендують починати серію морських подорожей. Далі вам потрібно визначитися з вибором круїзної компанії. Це вкрай важливо, тому що саме від оператора багато в чому залежить ваш комфорт і безпека. Звичайно, ви можете почитати відгуки на різних тематичних форумах про кожного з них, але потрібно враховувати, що лайнери навіть в межах однієї компанії можуть мати різний стан, сервіс і харчування і, відповідно, різні оцінки.
Крім того, потрібно вирішити, що ви хочете від свого круїзу - нестримні веселощі, яке чекає вас на величезних лайнерах, або більш спокійний, розмірений відпочинок. Деякі компанії пропонують навіть тематичні круїзи: сімейні, гастрономічні, і т. д.
Коли краще відправлятися в морський круїз
Вирушати в морську подорож можна в будь-який час року, адже розклад морських круїзів цілорічний. Але потрібно розуміти, що не у всіх країнах. Наприклад, якщо ви хочете пізньої осені потрапити в літо, бронюйте круїз по Азії. Навколо Європи краще подорожувати з квітня по травень або з серпня по вересень, Південна Америка і Антарктида доступні з листопада по березень, а Середземне море, трансатлантики, тихоокеанське узбережжя США, Канарські і тихоокеанські острови - круглий рік. В Інтернеті представлено безліч інтерактивних карт, де можна подивитися сезонність круїзних маршрутів.
Що входить у вартість туру
У вартість круїзного туру, як правило, входить розміщення в каюті обраної категорії, все харчування на борту в будь-якому з ресторанів лайнера - сніданок, обід, вечеря і легкі перекуски, а також різні напої за винятком спиртних. Якщо вас не влаштовує асортимент з безкоштовного меню, можна замовити улюблені страви за окрему плату. Також кожен мандрівник-круїзер може вільно користуватися всією інфраструктурою на кораблі. У його розпорядженні - басейни, фітнес-зали, клуби, бари, спортивні і дитячі майданчики на будь-який смак, кінотеатри і т. д. А ось за відвідування SPA-центру і медичного кабінету доведеться заплатити окремо. На деяких лайнерах послуга огляду у лікаря платна.
Концерти, вистави та інші розважальні заходи, які щодня радують туристів, - теж безкоштовні. Але бронювати місця на них краще заздалегідь. Екскурсії по визначних пам’ятках в країнах, де причалить лайнер, оплачуються додатково. Ви можете це зробити заздалегідь при покупці туру або ж вибрати їх на борту корабля. Інтернет в морській подорожі теж платний.
На деяких круїзних маршрутах при посадці на лайнер з кожного пасажира списується певна сума за ніч у вигляді чайових, зазвичай не більше 10 євро. Крім того, при плануванні круїзного туру слід врахувати і інші додаткові витрати: авіаквитки, медичну страховку, візи, розміщення в готелі до і після круїзу, трансфер.
Як відбувається реєстрація і посадка на корабель
Багато туристів переживають, як буде проходити посадка на лайнер. Це можна зрозуміти: все-таки їх - декілька тисяч чоловік, а вхід один. Насправді відбувається все досить швидко. Посадку на борт починають зазвичай за 4 години і закінчують за 1 годину до відправлення корабля. Щоб потрапити на свій лайнер, вам необхідно зареєструватися. Вибирайте стійку реєстрації, на якій вказано логотип вашої круїзної компанії, ім’я судна і номер вашої каюти. Все як в аеропорту. Тільки замість квитка ви пред’являєте круїзний документ і свій паспорт.
Після реєстрації вам привласнюється порядковий номер, згідно з яким ви будете заходити на борт лайнера. При посадці вас чекає ще й пост охорони корабля, тут також необхідно пред’явити всі документи і видану при реєстрації картку Cruise Card (це магнітна картка, яка є перепусткою на борт, ключем від каюти і способом оплати на лайнері). Після цього вам необхідно пройти на стійку адміністрації і здати свій паспорт. Документ повернуть в кінці вашого подорожі. Але в разі необхідності забрати його можна буде і раніше.