Що таке медичне золото, і в чому його користь для здоров’я

Багато людей стикалися з терміном «медичне золото», але мало хто знає його дійсне значення. В галузі медицини жовтий дорогоцінний метал почали використовувати дуже давно. В сучасних умовах дана сфера його застосування значно розширилася, що спровокувало появу розглянутого нами терміну.

Медичне золото - це матеріал, який має схожість із справжнім золотом, але при цьому має низьку вартість. Метал використовується для виготовлення біжутерії, при цьому відрізнити коштовності від прикрас, які зроблені зовсім не з благородного металу, дуже складно.

Біжутерія та її властивості

Біжутерія з медичного сплаву - це прикраси, які за зовнішнім виглядом мало чим відрізняються від виробів, виготовлених із золота. Причина такої подібності полягає в тому, що на поверхню недорогоцінних металів наносять покриття, яке, за своєю суттю, є золотом високої проби.

Медичне золото використовується ювелірами в якості сировини для виготовлення сережок, перснів і інших прикрас. Майстри люблять сплав за його властивості. Біжутерія, виготовлена ​​з цього матеріалу не викликає алергію, не міняє колір, довго носиться, не відрізняється зовнішнім виглядом від справжнього золота. Але це стосується лише дійсно якісних виробів, якими є хупинг позолота з інтернет-магазину Vip-pozolota.

Покриття наносять на поверхню виробів двома способами. Від якості покриття залежить довговічність прикрас.

1) Якщо на поверхню біжутерії нанесли золото при температурі в 900 градусів, то виріб буде довго носитися і радувати власника кольором і блиском. Такий тип покриття називають Gold Filled. Біжутерія з таким напиленням має максимальну схожість з коштовностями.

2) Gold Plated - це назва покриття, яке наносять на метал гальванічним способом. Подібні вироби не настільки схожі на коштовності, оскільки позолоту наносять на метал тонким шаром. Букви, нанесені на прикраси з таким видом покриття, неглибокі на відміну від біжутерії з Gold Filled.

Для виготовлення прикрас може бути використаний сплав, в складі якого міститься кілька елементів. На ціну виробів це не впливає.

У подібній біжутерії є ряд переваг, основним з яких вважається ціна. Вартість прикрас приємно здивує, адже вона дешевша від золотих майже в десять раз. На вартість впливає вага прикрас і якість покриття.

Також медичне золото не викликає алергію. У деяких людей є алергія на метал, тому після випадкового порізу рана може довго гноїтися. Якщо використовувати сережку або пірсинг з цього сплаву, то алергії не буде. Прикраси можна не знімати перед відвідуванням басейну або спортивного залу. А якщо виріб змінить колір, то блиск і колір йому поверне звичайна поліровка. До того ж покриття можна легко відновити, якщо на його поверхні з’явилися пошкодження. Але власникам такої біжутерії варто мати на увазі, що прикраси бояться механічного впливу: на них швидко утворюються подряпини і пошкодження.

Варто зазначити, що медичне золото використовується не тільки для виготовлення біжутерії. Матеріал використовують в стоматології, з нього роблять зубні протези.

Au в медицині

З давніх-давен люди вірили в те, що жовтий метал володіє магічними і лікувальними властивостями. Тому його так часто використовували в медицині, бажаючи позбутися від того чи іншого захворювання саме за допомогою золота. Метал використовували для лікування таких захворювань:

- Подагра.
- Артрит.
- Захворювання серця і судин.
- Слабкість і відсутність енергії.
- Анемія і інші захворювання крові.

Медичне золото використовують не тільки в стоматології, з цього сплаву виготовляють інструменти. Лікарі стверджують, що використовуючи в хірургії інструменти з дорогоцінного металу, вдалося знизити кількість заражень в післяопераційний період.

Китайці вважають, що маска з Au здатна омолодити жінку, наповнити її організм енергією і життєвими силами. А медики з Японії радять додавати фольгу з Au в напої або їжу. Тонкими пластинками цього елемента прикрашають морозиво і десерти. Таким способом японці продовжують собі життя. Вони впевнені, що вживаючи Au в їжу, можна прожити довше і уповільнити процес старіння.