Масивна дошка
Масив - це, по суті, один з найстаріших видів підлогового покриття - планка, вирізана з цілісного шматка дерева. Ніяких синтетичних матеріалів, ніяких клеїв. 100% природної краси натуральної деревини товщиною від 15 до 50 мм. (Найчастіше використовується масив товщиною 18-22 мм; більш товсті дошки набагато міцніші і довговічніше, але ціна на них буде сильно “кусатися”).
Паркетна дошка
Цей матеріал був створений в 1941 році як більш доступна альтернатива громіздкому паркету. (До речі, автором цього винаходу був Густав Черс (Kährs), а створена ним торгова марка паркету процвітає досі). Така паркетна дошка являє собою здебільшого тришарову конструкцію. Верхній, видимий шар виготовляється з деревини цінних порід і зовні від масиву нічим не відрізняється. Три шари склеєні між собою таким чином, щоб зробити тришарову дошку більш стійкою до зовнішнього середовища.
Порівняємо паркетну і масивну дошку з їх основними характеристиками. Проаналізувавши особливості цих двох підлогових покриттів, ви зможете, виходячи з власних уподобань, особливостей приміщення і фінансової спроможності зробити вибір на користь масиву чи паркетної дошки, а вигідно замовити ці матеріали ви зможете на сайті https://toparket.com.ua/ компанії «Точка Опори».
• Зовнішній вигляд. Тут відмінності між паркетом і масивом практично немає. Вибирайте потрібний вам колір, розмір планок і насолоджуйтеся красою справжнього дерева.
• Стійкість до зовнішніх впливів. Будь-яке дерев’яне покриття потребує стабільної вологості і температури, будь то тришарова чи масивна дошка. Взимку повітря в кімнаті з дерев’яною підлогою доведеться додатково зволожувати - між тим, корисно це буде не тільки дереву, але і людям. Завдяки своїй конструкції тришарова паркетна дошка все ж трохи більш стійка до зовнішніх впливів: волокна її середнього шару розташовані перпендикулярно волокнам нижнього і верхнього шарів, і це захищає паркетну дошку від деформацій.
Яке б покриття ви не вибрали, паркетну дошку або масив, спеціалісти рекомендують використовувати спеціальне восковим складом для захисту швів. Він наноситься приблизно раз в 10 років і надійно герметизує стики дощок.
• Довговічність. При належному догляді у масиву дуже довгий термін служби - і 100 років може бути не межею. Паркетна дошка тришарова прослужить в середньому років 20-25 - і теж при регулярних відновлювальних процедурах. Щоб вирішити що краще, паркетна дошка або масив, потрібно враховувати і можливості шліфування. Шліфувати масив можна багато раз - поки вистачає товщини шару до фаски, а це 7-8 мм. Верхній шар паркетної дошки найчастіше становить 3-4 мм, а значить кількість шліфувань буде в 2 рази менше.
• Укладання паркету і масиву. Укласти паркетну дошку нескладно і швидко. При бажанні покласти паркет ви зможете навіть самостійно, благо, інструкцій і відеоуроків по цій темі в мережі достатньо. Бажано все ж, щоб це була не перша ваша робота з будівельними інструментами. А ось для укладання масиву доведеться наймати професіонала - це робота, що вимагає спеціальних знань і навичок. Вартість укладання паркетної дошки (з урахуванням додаткових матеріалів і роботи майстра) буде нижче вартості укладання масиву.
• Вартість. Ціна на паркетну і масивну дошку залежить від багатьох факторів. Це і порода деревини, і вид селекції, і тип фінішної обробки, і виробник. Тому можна знайти як дешеву масивну дошку, так і дорогу паркетну. В цілому, за інших рівних умов масив буде коштувати дорожче паркету - і сам по собі, і з урахуванням вартості укладання.
Підведемо підсумок. Отже, що краще - паркетна дошка або масив? Якщо ви можете дозволити собі купити масив - віддайте перевагу саме йому. Це розкішне, довговічне і екологічне покриття для підлоги, яке можна буде передати у спадок дітям і онукам. Якщо ви не бачите сенсу в тому, щоб вкладати серйозні гроші в підлогу, і допускаєте, що років через 25 вам захочеться повністю змінити обстановку в будинку (а то і сам будинок) - віддайте перевагу паркету.