Як же правильно вибрати теплицю під полікарбонат з колосальної кількості варіантів, представлених на ринку? На які моменти потрібно звертати увагу при виборі каркаса теплиці під полікарбонат?
Переваги стільникового полікарбонату
Можна з упевненыстю сказати, що це дійсно ідеальний матеріал для теплиць. Він міцніший за скло, але не поступається йому по світлопропусканню, витримує значны снігові навантаження і вітрові атаки, не підтримує горіння, стійкий до УФ-випромінювання і служить більше 10 років. Але найголовніша якість стільникового полікарбонату - здатність чудово зберігати тепло завдяки повітряним порожнечам. Саме завдяки сукупності всіх цих якостей стільниковий полікарбонат на polikarbonatvs є гідною заміною плівці і склу.
Міцність каркаса
Якщо Ви вирішили купити теплицю, віддавайте перевагу квадратній трубі з перетином не менше 20 х 20 мм, а краще 20 х 40 мм. Метал повинен бути обов’язково оцинкований з двох сторін. Не вірте недобросовісним продавцям, які стверджують, що це не важливо. Полімерно-порошкове і грунтоване покриття ніякого відношення до оцинкування не мають, іржа не змусить себе довго чекати і проїсть метал за сезон-два. Такі покриття грають скоріше естетичну роль, ніж практичну, і не здатні витримувати агресивний для металу тепличний клімат.
Кількість поперечних кріплень каркаса
З перетином труби і захистом металу розібралися, але не забуваємо закони фізики. На стійкість каркаса теплиці з полікарбонату впливає кількість поперечних кріплень, які додають конструкції жорсткості. Відповідно, чим частіший крок поперечного кріплення, тим міцніший каркас. Найчастіше на ринку зустрічаються теплиці під полікарбонат з кроком 1 і 0,67 метра, що є оптимальним варіантом для нашого клімату.
Довжина теплиці - як не помилитися
Звичайно, продавцю вигідно продати вам теплицю якомога довшу, але в цьому немає потреби. Якщо ви плануєте вирощувати овочі для себе і своєї сім’ї, рекомендується теплиця довжиною 4 або 6 метрів. Як показала практика, такий розмір парника достатній, щоб зібрати урожай і зробити закрутки на зиму.
Легкість збірки
Чим менше деталей, тим краще. Звичайно, якщо ви захоплюєтеся моделюванням і конструюванням, то можете спробувати зібрати і теплицю в масштабі. Але якщо ви не маєте в своєму розпорядженні велику кількість вільного часу і плануєте встановити теплицю за 1,5 - 2 години, вибирайте зварений каркас. Вам залишиться тільки закріпити дуги і вкрити їх стільниковим полікарбонатом. За рахунок обтічної арочної форми каркас легко протистоїть вітру, а взимку сніг як по маслу скочується з округлої поверхні.
Стрічки, ущільнювачі і профілі значно збільшують термін служби полікарбонату
Щоб теплиця служила більше 10 років, спеціалісти рекомендують купувати теплицю в повній комплектації. Герметизуюча стрічка, ущільнювачі і профілі - обов’язкові елементи комплектації теплиці для довготривалого використання.
Найчастіше продавці не говорять про необхідність цих елементів заради здешевлення теплиці, але, коли лист полікарбонату монтується на теплицю, його нижня частина, з відкритими осередками, виявляється близько землі. І якщо не закрити торці, земля і комахи швидко проникнуть всередину матеріалу і безповоротно зіпсують його. Якщо ви бачили стільниковий прозорий полікарбонат, який виглядав як брудна сіра пляма, то це якраз через неправильний монтаж. Купуйте теплицю в повній комплектації, і вона буде служити вам вірою і правдою довгі роки.