Особливості догляду за килимом

Килим - це важлива деталь інтер'єру будинку або квартири, яка робить простір більш теплим, комфортним і затишним. Дорогі вовняні або шовкові килими передаються з покоління в покоління і часом представляють собою справжній витвір мистецтв. Для того щоб килим радував вас своїм первозданним виглядом, потрібен належний догляд.

Загальні рекомендації

- Якщо виникла необхідність перевезти килим або просто зняти на деякий час, важливо ні в якому разі не складати його, на згинах утворюються залисини, які буде складно, а іноді і зовсім неможливо відновити. Килими зберігаються тільки в рулонах, в горизонтальному положенні.

- Для тривалого зберігання, килим попередньо гарненько вичистіть і просушіть на сонці, але не під прямими променями. Потім, якщо килим вовняний, обробіть аерозолем проти молі.

- Поверніть килим в рулон і оберніть щільним папером, можна помістити його в поліетиленовий чохол. У такому вигляді належне збереження килимового виробу забезпечено, але не більше року. Після року килим потрібно заново просушити і обробити.

- Щоб килим не піддавався нерівномірному зносу, особливо в місцях найбільш інтенсивної експлуатації, його потрібно час від часу повертати на дев’яносто чи сто вісімдесят градусів.

- Щоб килим не псувався під тиском меблів, підклейте на гострі ніжки шафи, столу або крісла шматочки фетру.

- Не пересувайте по килимовому покриттю важкі предмети, щоб не пошкодити ворс.

- Уникайте прямої дії на килим променів сонця. Фарби, особливо на вовняному виробі, вигорять, і килим втратить своє первісне забарвлення.

- Ворог всіх килимових виробів - волога. Не стеліть килим на вологу підлогу. Слідкуйте за тим, щоб приміщення, в якому знаходиться килим, добре провітрювалось.

Важливі особливості чищення килима

Взагалі, для того, щоб ваш килим виглядав як новий, найкраще звернутися у спеціалізовані клінінгові компанії, для прикладу в «Успех Клин», і скористатися послугою стирка ковров, а в домашніх умовах потрібно дотримуватись наступних рекомендацій.

- Чистити килим необхідно не менше одного разу на тиждень. Використовуйте для цього пилосос або щітку.

- Щоб на килимі не залишалися сліди від щіток або насадок пилососа, чистити килим потрібно правильно - у напрямку ворсу. Щоб уникнути випадкового висмикування килимових ниток, для чищення килимів з довгим ворсом у пилососі застосовуйте режим середньої потужності. Синтетичні і вовняні килими з коротким ворсом відмінно чистяться миючим пилососом. Застосовувати такий пилосос для чищення шовкових килимів можна.

- Один раз на рік здавайте килим для грунтовного чищення в хімчистку.

- Килим необхідно чистити не тільки з лицьового боку, але також і з виворітного. Таке чищення здійснюйте хоча б раз на місяць. Ви здивуєтеся, дізнавшись, скільки пилу накопичується саме з виворітного боку виробу.

- Взимку в сухий морозний день вовняний килим можна почистити снігом. Килим кладуть на сніг лицьовою стороною, вибивають спеціальним калаталом. Потім сніг потрібно ретельно витрусити. Для ідеальної чистоти килима, можливо, процедура зажадає повторення 2-3 рази.

- Шовковий килим можна чистити щіткою середньої жорсткості, від пилососа краще відмовитися, а мити килим не рекомендується зовсім.

Догляд за новими килимами

- Нові килими також вимагають ретельного і регулярного чищення, оскільки на їх поверхні залишаються волокна, наявність яких викликана процесом виробництва вироби, вони з часом відійдуть, не пошкодивши якості виробу.

- Також нерідко нові килими, особливо з синтетичних волокон, мають особливий запах. Такий килим на деякий час добре б винести на балкон або розвісити десь на свіжому повітрі. Якщо ж у вас такої можливості немає, необхідно частіше провітрювати приміщення.

- Нові килими не рекомендується вибивати і чистити пилососом надто інтенсивно, досить пройтися по ним м’яким віником.