Як довго вчитися
У більшості комп’ютерних шкіл є курси як для початківців, так і для тих, хто хоче покращити свої навички. Часто пропонують вступні курси для новачків, які зазвичай тривають близько двох місяців. Вони знайомлять слухача з основами однієї з мов програмування або дають загальне уявлення про різні напрямки роботи IT-фахівців. Базові курси для QA-інженерів, які тестують програмне забезпечення, тривають два-чотири місяці, курси з мови Java - від 2,5 до шести місяців, по PHP - чотири місяці. Передбачається, що після закінчення курсів студент зможе претендувати на позицію стажиста або молодшого спеціаліста.
Взагалі, якщо вивчати програмування зовсім з нуля, то буде потрібно від шести місяців до року. Це залежить від того, скільки часу приділяти предмету вивчення і практиці. Навчитися тестування програмного забезпечення реально за три місяці при достатньо високій інтенсивності занять і вже по закінченню бути готовим до роботи.
Які знання потрібні
Щоб потрапити на вступні курси для початківців, досить бути впевненим користувачем ПК. Для більш просунутих курсів часто потрібно вступне тестування. Студент повинен розуміти основи програмування і простих алгоритмів, мати досвід роботи з базами даних. Часто потрібне знання англійської не нижче рівня Intermediate.
Для вивчення програмування вкрай важливо логічне мислення і математика. Існує думка, що математика не така важлива, але всі домашні завдання включають в себе рішення математичних задач. Також потрібно розуміння алгоритмів.
Як вибрати курс
При пошуку курсів важливо звертати увагу на кілька нюансів, які допоможуть зробити правильний вибір. По-перше, матеріально-технічна база навчального закладу. По-друге, офіційний сайт - сьогодні просто невід’ємний атрибут серйозної і надійної компанії. По-третє, викладачами повинні бути топові практикуючі фахівці з IT-компаній.
Всім цим, і іншим критеріям вибору у повній мірі відповідає Школа Dev Education, про яку детальніше можна дізнатися на сайті deveducation.com. Саме тут завдяки команді досвідчених спеціалістів-айтішніків на чолі з Яковом Лівшицом ви отримаєте грунтовні знання по таким затребуваним зараз напрямкам, як Java, вивчення мов PHP для web-конструювання, розробка мобільних додатків Mobile Xamarin (iOS+Android), тестування програмного забезпечення, і інші.
Важлива наявність портфоліо робіт після закінчення курсів. Вона допоможе випускнику вигідно відрізнятися на ринку праці. Також додатковим плюсом буде, якщо курси проводять підготовку своїх студентів до співбесіди.
Фахівці додають, що програма курсу повинна відповідати вимогам ринку. Вони радять зв’язатися з HR-відділом і дізнатися, що в конкретній компанії потрібно від фахівців рівня Intern або Junior.
Гарантія працевлаштування
Деякі курси заманюють слухачів гарантіями працевлаштування. На сайті одних онлайн-курсів зазначено, що вже після двомісячного навчання можна влаштуватися в IT-компанію і отримувати в середньому 500 $ в місяць. А якщо випускник не знайде роботу, йому обіцяють повернути гроші за навчання. Втім, вірити цим обіцянкам не варто, і насамперед через сумнівне походження таких “фірмочок”, головною метою яких є виманення грошей довірливих людей.
Компанії ж серйозною репутацією, якою по праву вважається школа Dev Education дійсно дбає про своїх випусників, і супроводжує їх після закінчення курсів. У активі Dev Education - плідна співпраця з різними сучасними IT-компаніями. Багато випускників вже знайшли своє місце як в нових перспективних стартапах, так і в уже давно існуючих компаніях.
Зазвичай працевлаштування складається з таких складових: 33,3% - це знання, отримані в школі, 33,3% - це сам студент і його старання, ще 33,3% - це роботодавець. Частково школа може впливати на студента і роботодавця. Але об’єктивно навчальний заклад не може гарантувати працевлаштування.
Крім того, слід уважно читати договір, який укладається зі школою. Там можуть бути прописані такі умови повернення грошей за навчання, які неможливо виконати. Наприклад, кошти повернуть, якщо студент відвідає 200 співбесід і після цього не знайде роботу.