Основи правильної експлуатації електричного генератора

Для того, щоб електричний генератор міг прослужити якомога більше часу і стабільно при цьому виконувати всі покладені на нього функції, необхідно забезпечити правильну його експлуатацію. Більшість виробників вказують у технічній документації, як правильно експлуатувати генератор, щоб забезпечити його довговічність і ефективну роботу. Якщо слідувати встановленим правилам, то обладнання зможе працювати довгі роки без збоїв і поломок.

Вигідно замовити якісний дизельний, чи бензиновий генератор можна на сайті компанії Дизельстор, а перед тим, як почати його використання, необхідно уважно ознайомитися з технічним паспортом обладнання. Саме там прописуються основні характеристики генератора і правила його використання. Якщо ж в комплекті з генератором не було технічного паспорта або в ньому не вказані особливості експлуатації, тоді слід керуватися загальними порадами для ефективного використання електрогенеруючих станцій.

Основні правила використання

Перед запуском генератора необхідно провести кілька маніпуляцій, які позитивно позначаться на працездатності пристрою:

• Вимкніть все електричне навантаження. Дуже важливо, щоб кілька хвилин генератор міг опрацювати в холосту. В іншому випадку, це може призвести до перевантаження силової установки;

• Перевірте наявність оливи у відсіку - її рівень не повинен бути нижче встановленої позначки;

• Залиште його включеним на 5 хвилин, після чого можна включити енергоспоживаючі прилади. Прогрітий генератор силової установки буде працювати більш ефективніше.

Правила експлуатації та догляду за генератором свідчать, що найбільш оптимальним варіантом вважається робота пристрою при потужності не більше 70% від максимально допустимої. Завдяки цьому обладнання не перегрівається і відмінно справляється з будь-яким навантаженням. При цьому слід пам’ятати, що генератор не повинен працювати довгий час на низьких навантаженнях або взагалі без них.

Згідно з рекомендаціями по експлуатації бензинового, дизельного, газового генератора, найбільш прийнятним терміном безперервної роботи генератора є час роботи від двох баків палива. Після того, як два бака були спустошені, необхідно дати генератору відпочити. В першу чергу, це відноситься до генераторів, які оснащені бензиновими силовими установками, і які мають властивість швидко нагріватися. Завдяки своїм унікальним технічним особливостям дизельні електростанції можуть використовуватися більший час.

Для забезпечення довговічності і стабільної роботи будь-якого генератора необхідно використовувати якісне паливо і оливу. Якщо в рекомендаціях бензинового або дизельного генератора виробник вказав, що необхідно використовувати певний тип палива, то краще так і робити.

Правила догляду за генератором

Довговічність і ефективна робота генератора залежить не тільки від правильності використання, але і належного догляду за обладнанням. Правильний догляд за дизельним, бензиновим або газовим варіантом електростанції повинен проводитися на основі наступних рекомендацій:

• Якщо обладнання запускається в перший раз, то не допускається його надмірне навантаження або тривале функціонування;

• Якщо генератор новий, то перша заправка оливою повинна бути проведена після 15 годин роботи, а другу процедуру потрібно здійснити через 50 годин;

• Перед тим, як почати активне використання генератора, потрібно дати йому можливість попрацювати в холостому режимі близько п’яти хвилин. Це дозволить електростанції прогріти двигуни, що позитивно позначиться на їх довговічності і стабільній роботі;

• Потрібно регулярно перевіряти рівень оливи, який не повинен бути нижче встановленого виробником рівня. Найбільш оптимальним варіантом вважається перевірка перед кожним запуском генератора;

• При кожній заміні оливи потрібно також встановлювати новий фільтр;

• Кожні 30 годин роботи електростанції необхідно проводити перевірку стану повітряного фільтра. Справа в тому, що якщо він забруднений, то ККД генератора може впасти більш, ніж на чверть. Навіть при сильному забрудненні немає необхідності встановлювати новий фільтр: досить просто промити його за допомогою миючого засобу;

• Якщо генератор не включався більше трьох місяців, то оливу потрібно повністю замінити, так як вона вже непридатна для використання, і може нашкодити електростанції.