Це мобільний пристрій, в задній частині якого встановлений вентилятор, що нагнітає повітря в бік нагрівального контуру, в результаті чого утворюється потужний розпалений повітряний потік. Температура повітря на виході з теплової гармати вельми висока, і застосовувати її всередині маленьких приміщеннях небезпечно.
Крім цього, в більшості своїй всі використовувані гармати - дизельні, а в них нагрівальним елементом виступає полум’я. Повітряна маса, проходячи через полум’я, виносить з нього в приміщення всі шкідливі речовини, що утворюються в процесі горіння. За вищеописаного принципу діє теплова гармата прямої дії. Але існує більш безпечний варіант, а саме - гармата непрямої дії. При такій конструкції в гарматі розміщується теплообмінник, всередині якого і розпалюється полум’я, а шкідливі речовини відводяться через спеціальний димохід, який необхідно вивести з приміщення.
Дані пристрої застосовуються як на промислових об’єктах, так і в побутових умовах, що є причиною, по якій виробники випускають різні типи гармат. А вигідно купити теплову пушку в Україні ви можете в компанії “Пік Кампані”.
Розглянемо три найпопулярніші різновиди цих пристроїв: дизельні, газові та електричні.
Дизельні
Дизельні теплові гармати діляться на два принципи роботи, які описані вище: прямої і непрямої дії. Нагрівання повітряних мас відбувається за рахунок полум’я, горіння якого підтримується паливом з каністри під стволом пристрою. У дизеля, зрозуміло, є переваги перед іншими типами:
- Досить велика мобільність завдяки лафет з колесами.
- Мале споживання електрики.
- Відмінно себе проявляє при роботах в зимовий період.
- Тепловий потік виходить дуже потужний, а його вироблення - швидкою.
Але недоліків більше. Гармата в будь-якому випадку виділяє шкідливі речовини, які необхідно відводити: або розміщувати сам пристрій за межами приміщення і прокладати тепловий рукав, або виводити димар з робочою області. Також у даного виду присутня залежність від розміру паливного бака, а тривала робота у деяких моделей неможлива. Відповідно, є і обмеження за місцем експлуатації: тільки добре провітрюваних приміщеннях нежитлового типу.
Газові
Газові теплові гармати значно відрізняються за своїми характеристиками і можливостям від дизельних гармат. Вони мають лише подібний принцип дії: для підтримки полум’я всередині використовується паливо, а в іншому у газового виду обігрівача практично одні переваги:
- Газ згорає повністю, тому немає шкідливих продуктів горіння, і установка димоходу не потрібно.
- ККД згоряння паливо практично завжди досягає 100%.
- Можливість установки як в стаціонарний режим (підключення газової магістралі до пристрою), так і в мобільний (використання газового балона).
- Електрика споживається тільки для розкручування вентилятора.
- Можна використовувати в житлових приміщеннях.
Електричні
Електричні теплові гармати можна назвати найбезпечнішими і екологічно чистими, оскільки в них не використовується паливо, тільки електрика. Побутові моделі (як правило ті, чия потужність до 5 кВт) можна підключати до звичайної мережі 220 Вт. Для промислових виробів (від 5 кВт) повинні використовуватися трифазні мережі 380 Вт.
Переваги електрики перед газом і дизелем такі:
- Немає абсолютно ніяких вихлопів і шкідливих відходів.
- ККД пристрою завжди становить 100%.
- В якості нагрівального елементу найчастіше використовується ТЕН, тому кисень в приміщенні не спалюється.
Але все ж використовувати електрику не так вже й дешево, особливо в тому випадку, якщо застосовуються потужні і габаритні промислові моделі. Це значний недолік. Наявність у виробі великої кількості проводів і електричних елементів робить ремонт непростим завданням, що теж є мінусом.