Розмір в розмір
Дивани, шафи, ліжка і інші габаритні меблі є необхідними аксесуарами, але потрібно так їх вибирати, щоб вони впритул займали весь вільний простір, причому гармонійно виглядали в контексті загального інтер’єру. Найоптимальніший варіант - замовляти меблі чітко під розміри.
Міні-меблі
Власникам компактної квартири, зайвим буде громіздкий обідній стіл. Зате вельми доречним стане делікатний мініатюрний столик «а-ля кафе» що займе мінімум дефіцитного місця, в парі з такими ж стільчиками.
Стрункі ніжки
В процесі вибору шафок і консолів віддавайте перевагу меблям на високих і тонких ніжках. Подібне рішення суттєво покращить візуальне сприйняття тісного інтер’єру.
Вбудоване зберігання
Зберігання в малогабаритній квартирі - це особливо болюче питання. Тому шукайте будь-які можливості для прихованого зберігання речей: наприклад, купіть ліжко з великими висувними ящиками.
Світлий + яскравий
Думаючи про колірне рішенні маленької квартири, використовуйте безпрограшну формулу: світлий фон + два-три яскравих колірних акценти. Білі, кремові, світло-сірі і вершкові відтінки стін і підлоги візуально розширять невеликий простір, а яскраві сплески кольору в аксесуарах відвернуть увагу і не дозволять інтер’єру бути похмурим.
Прозорі меблі
Столи і стільці з прозорими елементами прекрасно підходять для невеликих приміщень: їх начебто немає, а функціональність зберігається. Наприклад, стільниця з загартованого скла і тонкі ніжки виглядають дуже легко.
Багатофункціональні меблі
Завдяки таким меблям в квартирі максимально ефективно буде використовуватися кожен квадратний метр, і при цьому збережеться відчуття вільного простору. Вибирайте столи-трансформери або великі закриті шафи-антресолі в коридорі замість комори. До речі, ви зможете подивитись тут, і вигідно замовити чудові багатофункціональні італійські меблі від компанії «Формула успеха».
Беріть вище
Щоб візуально підняти стелю, наприклад, в компактній вітальні, поставте вузькі і високі стелажі або доверху займіть стіну відкритими полицями. Щоб вони не виглядали ваговито, вибирайте варіанти білого кольору або зі світлого дерева.
Дзеркальні відображення
Не тільки велике дзеркало на стіні, але і тумбочка з дзеркальними дверцятами створять ілюзію об’ємного простору. Дзеркальні поверхні вдвічі збільшують кількість природного світла, а значить, роблять приміщення візуально просторішим і цікавішим з точки зору геометрії.
Ефект розчинення
Один з дієвих прийомів візуального збільшення простору - підібрати колір меблів і стін в одній тональності. Таке рішення розчиняє кордони об’єкта, тим самим ніби розширюючи самі стіни. Намагайтеся вибирати не дуже темні відтінки, щоб не створити протилежний «ефект шкатулки».