Важливі нюанси вибору приставки для цифрового телебачення

Аналогове телебачення поступово відходить у минуле, а йому на зміну вже з'явився сучасний цифровий формат. Навіть якщо телевізор не підтримує цифрове телебачення, завжди є можливість купити цифрову приставку і отримати доступ до більш якісної картинки, звуку і нових функцій.

На сайті компанії «DioNIS» dionis-shop.com.ua ви зможете по вигідній ціні замовити сучасні ТВ-антени, ресівери, медіаплеєри, а також інші телевізійні аксесуари.

Як працює цифрова приставка?

Будь-яка цифрова приставка складається з таких елементів, як корпус, плата прийому і обробки, пульта управління. Приставка працює наступним чином: приймає сигнал, перетворює його і транслює на телевізор або в аналоговому форматі (через RCA або VGA роз’єм, потрібно перемикати телевізор у режим сигналу з AV), або в цифровому форматі (через HDMI роз’єм, потрібно перемикатися на сигнал з HDMI ).

Використання приставки дозволяє значно збільшити якість телемовлення незалежно від того, наскільки сучасний телевізор. При бажанні приставку навіть можна використовувати для підключення до телевізора з кінескопом. При цьому потрібно розуміти, що якість трансляції залежить, в тому числі, і від дозволу екрану.

Як вибрати приставку для цифрового телебачення?

Різноманітність ринку дає можливість вибирати серед десятків моделей. Важливо знати, як вибрати ТВ приставку для цифрового телебачення, яка підійде до телевізора і зможе прослужити кілька років.

1. Роз’єми. Щоб підключити приставку до телевізора, обидва пристрої повинні мати відповідні роз’єми. Це можуть бути роз’єми RCA або SCART, властиві більш старим телевізорам, а також сучасний HDMI. Якщо підходяща приставка не має потрібного роз’єму, можна використовувати додатковий перехідник.

2. Роздільна здатність екрану. Сучасні приставки здатні транслювати сигнал в дозволі HD або Full HD. Телебачення стандартної чіткості SDTV вже мало де використовується і поступово виходить з моди.

3. Додаткові можливості. Цифрова приставка може виконувати кілька функцій, крім прийому і перекодування сигналу. До числа доповнень можна віднести можливість відкладеного перегляду і навіть записи передачі на зовнішній носій, підключений до USB-порту приставки. Варто підкреслити, що стандартні TV-ресивери не оснащені доступом в Інтернет і отримують сигнал або по антенному кабелю, або з виносної антени.

4. Інтернет і ТБ. Багато міських провайдери Інтернету надають користувачам функцію перегляду ТБ через Інтернет, і таке телебачення називається IPTV. Це означає, що якщо у провайдера виникнуть проблеми з Інтернетом, то у вас в будинку не буде і TV. Але зате при такому підключенні ви отримуєте 50 і більше каналів у відмінній цифровій якості.

5. Функція IPTV. Її можна задіяти і в медыаприставках на Android через спеціальні програми. У таких приставках в складі додатків є і інтернет-браузер. До Мережі такі пристрої підключаються через вбудований модуль Wi-Fi або через LAN-вхід, використовуючи мережевий кабель кручена пара. Таким чином, для старих телевізорів цілком можна придбати класичну недорогу приставку, і вона вже матиме можливість транслювати сигнал в високій якості Full HD.

Правда, у нас ефірні канали поки передаються лише в HD якості. Більшість ресиверів мають USB-вхід для підключення зовнішніх носіїв - флешок і жорстких дисків. Це дозволяє переглядати з них фільми і відеоролики, викачані з Інтернету, або з сімейного відеоархіву.