Що потрібно, щоб здати золото в ломбард?
Діяльність ломбарду, як і будь-якоі іншої комерційної організації, регулюється законом. Dura lex, sed lex - закон суворий, але це закон, так говорили ще в давнину, тому тут не обійтися без бюрократичних процедур, але вони досить прості і прозорі.
Перш за все потрібно бути повнолітнім громадянином і мати при собі паспорт. На цьому, в принципі, все. Потім в залежності від послуги (можна просто здати золото, а можна його закласти) вам видадуть договір купівлі-продажу або заставний квиток.
Якщо від прикрас залишилися якісь сертифікати, чеки, бирки, фірмові упаковки, незайвим буде захопити їх з собою, в нинішні часи, коли частка підробок на вторинному ювелірному ринку досягає 50-70%, це посприяє встановленню довіри між сторонами, звичайно, все одно в ломбарді перевірять, але оцінку повинні дати більш високу.
Яке золото можна здати в ломбард?
В принципі, ломбард приймає будь-яке золото всіх проб - 375, 585, 750, 958 і т.д. У будь-якому стані, лом золотих виробів, старі прикраси, нові. Такі сплави, як, наприклад, біле золото, через свої фізичні властивості вкрай неохоче приймаються в деяких організаціях. Справа в тому, що мінімальним набором перевірочних реактивів, які тільки і є в більшості компаній, відрізнити біле золото від якогось іншого вкрай важко. Те ж саме і з золотом без проби, з ним неохоче зв’язуються, побоюючись підробки, але в більшості своїй ломбарди його приймають.
Законом встановлено обмеження щодо прийому сусального золота, зброї з дорогоцінних металів, патронів, необробленого (шліхового) золота.
Від чого залежить оцінка в ломбарді?
Перш за все, від типу проведеної фінансової політики. Ломбардів багато, конкуренція велика, тому постійно йде боротьба за клієнта, але у всіх різні можливості і різні підходи до клієнта. Людину ж цікавить перш за все питання, як здати золото дорого, до речі, досить вигідні умови пропонує ООО “Кредитон”.
1. Перший тип ломбардів наймасовіший і найпоширеніший. Це можуть бути як великі мережі, так і дрібні поодинокі ломбардікі. Якщо шукати у них щось спільне, то, перш за все, це можна охарактеризувати як крокова доступність. Вони розташовані в спальних районах, біля метро, зазвичай або в самих житлових будинках або біля входу в метрополітен, або не далі 100-200 метрів. Умови у них “не ахті”, весь розрахунок на те, що людині буде просто лінь їхати кудись ще, і вона прийде саме туди.
Тобто якщо є термінова потреба в грошах, то це вихід, але нести якісь дорогі прикраси з дорогоцінними каменями і сподіватися на адекватну оцінку там не доводиться.
2. Другий тип менш поширений - це ломбарди, які не будуть намагатися збити вартість самого золота. Якщо реактиви підтверджують пробу, значить, так воно і є; якщо у виробі є дорогоцінні камені, значить і їх будуть оцінювати. Але як правило, оцінка виробу і дорогоцінного каміння досить символічна. Але все одно, це вигідніше, ніж в звичайних ломбардах.
3. Третій тип найбільш рідко зустрічається. Це ломбарди, які не тільки оцінюють золото і дорогоцінні камені, але і платять за них адекватні гроші, трохи нижче реальної ринкової вартості самого прикраси. Чому вони можуть, а інші ні? Вони, зазвичай, розташовані в самому центрі великих міст, і мають як величезний потік клієнтів з вулиці, так і сайти. Високо оцінюючи прикраси, вони купують краще, щоб потім їх продати трохи дорожче, а завдяки налагодженій системі купівлі-продажу з реалізацією навіть найдорожчих прикрас, проблем не виникає. Саме в такий ювелірний ломбард можна вигідно здати золото.
На що звертають увагу в ювелірному ломбарді?
Центром всього є сам виріб із золота. Основне призначення будь-якого прикраси - дарувати естетичну насолоду, подобатися власникові і оточуючим людям. Від того, наскільки прикраса красива, і буде залежати його оцінка. Найважливішими параметрами є:
1. Стан прикраси - нові, красиві прикраси отримують максимальний бал, і їх можна здати за максимальною ціною за грам. Потерті, зламані і з дефектами речі візьмуть по тому, чим вони є, за ціною золотого брухту.
2. Дизайн теж дуже важливий, мало хто захоче потім купити прикрасу з морально застарілим дизайном.
3. Бренд - в ювелірному світі теж є свої «бентлі», «роллс-ройси» і «феррарі», в ціну яких включено «володіння брендом». Це такі фірми, як Graff, Cartier, Chopard, Bvlgari і деякі інші. Якщо у вас один з таких брендів, то тільки в ювелірних ломбардах є скупка брендових прикрас, де його зможуть оцінити по достоїнству.
4. Вага та проба - сам вага сплаву і зміст в ньому золота. Чим більше, тим дорожче.