Матеріал верху футбольних бутс
Довговічність, зносостійкість і зручність бутс залежить від матеріалу, з якого виготовлений їх верх.
1. Синтетична шкіра найчастіше використовується для недорогих моделей бутс. Хоча вони багато в чому поступаються бутсам з натуральної шкіри, попит на них досить широкий, особливо серед юних футболістів. Синтетична шкіра дуже міцна, довго служить, стійка до деформації і не намокає.
2. Поліуретан - практичний і легкий синтетичний полімер. Він зносостійкий, морозостійкий і відносно дешевий. Бутси з поліуретану не промокають, але, як будь-яке синтетична взуття, «не дихають», оскільки не пропускають повітря.
3. Флайкніт (Flyknit). Цей зручний і практичний матеріал (розробка Nike) застосовується для виробництва бутс і кросівок. Він складається з поліестеру, за структурою нагадує ручний трикотаж. Флайкніт ставлять на верхню частину бутса. На ділянках, піддаються сильному навантаженню, щільність матеріалу вища, там де навантаження невелике, і де важлива вентиляція ноги, йде вільніше плетіння.
4. Натуральна шкіра. Будь-яка шкіряне взуття краще синтетичного і, природно, дорожче. Бутси, верх яких виготовлений зі шкіри кенгуру (маркування k-leather) - гнучкі і легкі. Це гідний вибір для професійних футболістів. Близький за якістю і характеристикам недорогий аналог - теляча шкіра (маркування full-grainleather).
Будь-яка натуральна шкіра пропускає повітря, завдяки чому ноги в бутсах не потіють. Завдяки хорошій еластичності, шкіряний черевик швидко «сідає» по нозі, забезпечуючи гравцеві зручність і можливість контролювати м’яч.
Підошва
Вибір підошви бутс залежить від типу покриття, на якому має відбутися гра. Взуття з шипами a вибирають футболісти для гри на натуральних або м’яких штучних газонах, а без шипів - для гри в залах на твердій рівній підлозі. Різні виробники мають власне маркування моделей бутс. Розглянемо модельний ряд компанії Nike:
1. IC (Incourt). Міцна лита гума забезпечує зчеплення з поверхнею, гнучкість і довговічність. Еластичні жолобки в протекторі і звивиста підошва забезпечують зручність руху і стійкість.
2. TF (Turf). Стоноги - це бутси для гри на сухих твердих поверхнях (дерен, утоптаний грунт, сухе штучне покриття). Мають зносостійку тверду гумову підошву з безліччю невеликих шипів (5-6 мм) для забезпечення максимального зчеплення з полем.
3. AG (Artificial Grass) Бутси для гри на м’яких штучних газонах. Підошва має безліч конусоподібних шипів різної довжини, що забезпечує ідеальне зчеплення з полем.
4. SG (Soft Ground). Бутси для гри на натуральних газонах з м’яким грунтом (вологий трав’яний газон і м’яка грунтова поверхня). Підошва має литі або знімні шипи для хорошого зчеплення з поверхнею поля. Такі бутси особливо люблять захисники і воротарі. Воротарі грають саме в цих бутсах, так як вони роблять багато стрибкових і бічних рухів і їм потрібно дуже хороше зчеплення з будь-якою поверхнею.
5. FG (Firm Ground) Бутси для гри на натуральному газоні (щільний, трохи вологий, твердий грунт рідко перетворюється в бруд). Литі шипи конічної і лезоподібної форми типу FG забезпечують зчеплення і комфорт, рівномірно розподіляючи навантаження по всій площі стопи. Бутси FG розраховані на високі швидкості і вважаються універсальними у професіоналів.
Поспішайте, тільки зараз в магазині https://playfootball.com.ua/butsy5/ шалені знижки на футбольні бутси від відомих виробників. Якісне брендове спортивне взуття стає ще більш доступним!