Читайте на сайті profimann.com.ua про всі особливості вибору та застосування дренажних і фекальних насосів для відведення побутових стоків, відкачування дощової і грунтової води, агресивних рідин.
Типи дренажних систем
Існує кілька типів систем водовідвідного дренажу. За глибиною залягання - поверхневий і глибинний. Поверхнева дренаж-система призначається для водозбору при сильних зливах і сніготаненні з ділянок біля будинку та інших будівель. Глибинний дренаж необхідний для видалення надлишків грунтових вод, особливо при сильних паводках, коли спостерігається підйом води в природних водоймах.
Дренаж фундаменту своїми руками
Велике значення для збереження будинку має дренаж фундаменту. Фундамент - це особливо значуща частина в будь-якій споруді. На ньому споруджується вся будівля і, якщо ви хочете, щоб вона простояла як можна довше, необхідно подбати про добротну дренажну систему.
Якщо ви будете проводити всі роботи самостійно, то слід з’ясувати ряд питань: глибину фундаменту будинку, глибину залягання ґрунтових вод, склад грунту. Потім необхідно придбати будівельні матеріали: щебінь, пісок, геотканину, труби.
Важливо також визначитися з діаметром водовідвідних труб дренажу і з оптимальним вибором кута нахилу при прокладці труб. У цих випадках краще проконсультуватися у фахівців.
Конструкція дренажної системи для фундаменту навколо будинку. Які дощові водовідводи використовуються?
Коли підготовчі роботи завершені, можна приступати до риття траншеї по периметру всього фундаменту. Ширина траншеї зазвичай 30-35 см, глибина - нижче несучої конструкції стін будинку. Ухил зазвичай роблять від 1 до 5 см на проміжку 2 м. Траншея готова; на її дно насипається пісок (шар до 5 см), вистилається спеціальний геотекстиль, а потім на нього укладають шар щебеню. Після цього на таку подушку викладають труби для дренажу. Укладені труби засипаються щебенем (шар 10-20 см). Акуратно закриваються внахлест геотекстилем. Цей своєрідний кокон необхідно зафіксувати дротом або іншим матеріалом, щоб всередину не потрапила волога і забруднення. Потім дренажна система закривається звичайним грунтом.
Необхідно в декількох місцях дренажу на поверхню виводити дренажні колодязі. Такі колодязі використовуються для промивання системи, щоб уникнути замулювання.
Для прийому дощової води з дахів по зливним жолобах і трубах ставляться точкові водовідводи (зазвичай по периметру будинку або іншої споруди). Щоб відводити дощову воду, часто встановлюють поверхневий дренаж у вигляді додаткового жолобу, по якому потоки води йдуть в штучно споруджений або природний водозбірник.
Дренажна система садової ділянки.
При укладанні лінійної дренажної системи садової ділянки краще керуватися рельєфом місцевості. Після сильних дощів простежте, як йде вода природним способом. За цими напрямками викопайте траншеї ялинковим способом. Підготовка траншеї, укладання труб і завершальні роботи аналогічні тим, що і при будівництві дренажу фундаменту. Для дренажу садової ділянки використовуються гофровані ПВХ труби діаметром 63 мм. Для центральної магістралі використовуються труби діаметром 110 мм.
Також можна споруджувати дрени для садової ділянки з підручних засобів: плит, керамічних або азбестових труб, піску, дрібного і крупного щебеню, дерну.