Щоб відповісти на питання, як правильно вибрати шубу, в першу чергу потрібно визначитися з тим, в яку погоду ви будете її носити. Якщо двадцятиградусний мороз за вікном для вашої кліматичної зони - справа звичайна, то звертайте увагу на хутро песця, лисиці, соболя або на мутона. Саме ці види хутра найкраще зберігають тепло. Для менш суворого клімату підійде шуба з зайця, шиншили, нутрії і каракулю. Горностай, норка і кролик будуть доречні тільки в умовах м’якої зими. До речі, в інтернет-магазині https://mehavelure.com.ua зараз представлено широкий вибір стильних якісних шуб, і інших виробів з норки, песця, соболя, лисиці, причому по найкращій в Україні вартості.
Ще один цікавий момент - шуби з хутра самців набагато тепліші, ніж з хутра самок. Вони більш щільні, важкі і жорсткі. Хутро самки легке і еластичне. За ціною такі вироби теж різняться: хутро самки, як правило, дорожче.
Щоб зрозуміти, як вибрати хорошу шубу, потрібно також знати, з хутра дикої або вирощеної на фермі тварини вона виготовлена. Хутро диких тварин тепліше і густіше. Крім того, воно більш блискуче. Але і коштує такий виріб дорожче аналога, зшитого з хутра тварин, вирощених в неволі.
Одна з ключових характеристик хутра, на які потрібно звертати увагу, перш ніж вирішити, яку шубу вибрати, - зносостійкість. Найдовше прослужить хутро видри, визнане еталоном “несучості” (100%). Шубу з цього матеріалу можна носити майже 20 років. За нею йдуть хутра ведмедя і бобра, які зберігають свої якості протягом 18 сезонів. Соболь, єнот, норка і песець витримають 8-10 років; куниця, каракуль, овчина, лисиця - 6 років; рись, білка - від 4 до 5 років, горностай і кролик - від 2 до 4. Найбільш непрактичне в цьому плані - хутро зайця, який втрачає вигляд вже через рік носіння.
Ще кілька порад, як правильно вибрати шубу:
• У магазині уважно огляньте виріб: хутро повинно бути рівномірним, без лисин і заломів, однакової густоти і довжини по всьому виробу. Якщо дозволяє місце, розкладіть шубу на підлозі і огляньте її здалеку - колір повинен бути рівномірним, без плям і вицвілих ділянок.
• Попросіть консультанта магазину приміряти шубу на себе - так легше буде оцінити симетричність крою.
• Проведіть по шубі рукою, пощипайте хутро. Якщо в долоні залишаються ворсинки, шуба прослужить недовго.
• Спробуйте зім’яти хутро в долоні. Якщо хутро швидко приймає початкову форму, то виріб якісний.
• Уважно огляньте підкладку, перевірте кожен шов. Сумлінні виробники приділяють особливу увагу деталям і не економлять на дрібницях - шви повинні бути рівні й акуратні, з них не повинні стирчати нитки.
• Важливе значення має вага шуби. Вона повинна бути легка, але не зовсім невагома. В іншому випадку це означає, що шкурки тварин занадто сильно розтягували при виготовленні шуби.
• Якщо ви сумніваєтеся в тому, що хутро натуральне, виберіть кілька ворсинок і підпаліть їх. Натуральне хутро буде горіти і видавати запах паленого волосся, штучне ж хутро оплавляєтся і пахне пластмасою. Це найвірніший спосіб визначити натуральність хутра, хоча сьогодні продавці не приховують від покупців подібні моменти.