Зло для здоров’я чи порятунок: вся правда про шкоду кондиціонерів

Люди влітку діляться на два типи - одні дуже добре переносять спеку, але ненавидять холод, а інші навпаки - терпіти не можуть спеку і вважають кондиціонер головною панацеєю від спеки. Однак, в офісах часто починаються цілі війни з цього приводу, адже комусь від кондиціонера дме, і він боїться захворіти. Тим часом, все це - найпоширеніші міфи про кондиціонери, які ми зараз і розкриємо.

Міф 1: Кондиціонери викликають простуду, ОРЗ і запалення легенів

Насправді, це неправда. По-перше, застуда і ГРЗ - це вірусні захворювання, які ніяк не залежать від погоди в офісах і вдома. Їх ми приносимо в свій організм після контакту з хворими людьми.

Запалення легенів може прийти в наше життя лише як результат переохолодження. Так, якщо просидіти весь день під струменем холодного повітря, можна простудиться, але шансів у вас на це не менше, ніж на протязі або потрапивши під дощ. Але між кондиціонером і погодою є одна суттєва різниця. Кондиціонер завжди можна налаштувати на комфортну температуру. На думку лікарів, такою є температура від 22 до 24 градусів, але в дуже спекотні дні можна встановити кондиціонер і на 20 градусів - така різниця навряд чи відіб’ється на вашому здоров’ї. До речі, в інтернет-магазині http://ramin.kz/ зараз можна вигідно придбати функціональні кондиціонери відомих виробників.

Міф 2: Фреон з кондиціонера - це смертельна отрута, яка руйнує озоновий шар і вбиває всіх, хто їм дихає

Давайте будемо справедливі. Якщо фреон отрута, то вся холодильна промисловість сьогодні тільки і робить, що намагається якомога швидше вбити людство. Справа в тому, що фреон також міститься і в холодильних установках, будучи на сьогодні найефективнішим холодоагентом.

Фреон насправді - це сімейство різних речовин з різними властивостями, але всі вони не горять, не вибухають і є хімічно інертними - тобто, не мають жодного впливу на людину і навколишнє середовище.

Однак, він може бути небезпечний в двох випадках і в обох з них потрібно дуже постаратися, щоб допустити подібне. В першу чергу, варто відкрити в невеликій кімнаті великий балон з фреоном і тоді він витіснить все повітря, а також направити потужний струмінь фреону на полум’я - в такому випадку з’явиться отруйний газ фосген, який може призвести до вибуху. Але будемо відверті - в реальності ці ситуації практично неможливі.

Міф 3: Кондиціонери отруюють повітря, насичуючи його небезпечними вірусами і розносять мікроби

Так, кондиціонери дійсно розносять прохолодне повітря по кімнаті, знижуючи його вологість для охолодження. Але не дарма в кондиціонерах є фільтри, які потрібно чистити - саме вони утримують всю пилюку і бруд, не дозволяючи їм проникати в повітря. Саме тому їх важливо чистити раз на два тижні. До речі, ніхто не відміняв і необхідності провітрювати приміщення, навіть якщо в ньому працює кондиціонер.

Що ж стосується мікробів - це також є міфом, оскільки для «успішної роботи» мікробам мало циркуляції повітря - їм також потрібна висока вологість і бруд. В офісах ж рідко буває так брудно, щоб мікробам було, за що причепитися. Крім того, раніше в старих кондиціонерах мікроби дійсно могли залишатися в камері змішувача, але в сучасних кондиціонерах вона замінена на рекуператори, який не дозволяє свіжому і відпрацьованому повітрю стикатися між собою. Тому насправді, кондиціонери навіть допомагають боротися з хвороботворними бактеріями, вірусами і цвіллю, оскільки регулюють вологість в кімнаті.