Тут саме час замислитися, чим обшити балкон зсередини. Навіть якщо на балконі багато квітів або інших декоративних елементів, але його стіни оброблені старою штукатуркою, то вигляд у такого місця, відверто кажучи, сумноватий. Можна, звичайно ж, самому спробувати обшити балкон, але краще тут замовити послуги досвідчених фахівців з компанії «Дом Окон», у цьому випадку ви будете мати стопроцентну гарантію якості, функціональності і оригінальності виконання.
Види оздоблювальних матеріалів і їх особливості
Якщо при ремонті балкона кошти на будівельні матеріали не обмежені, то при виборі і покупці варто спиратися на якісні характеристики. Плюси і мінуси матеріалів для обшивки зможуть підказати консультанти спеціалізованих магазинів, але в загальних рисах вони такі:
- якщо обшивка балкону всередині буде виконана з безшовного пластика, то вона буде безпечна для домочадців, так як не випромінює шкідливих речовин і сторонніх запахів. Такі панелі легко і швидко монтувати без залучення фахівців. У такої обшивки відмінні звукоізоляційні і теплоізоляційні властивості, а термін служби складає більше 30 років зі збереженням всіх своїх характеристик на всьому етапі служби. Експлуатувати цей матеріал можна при великому розбігу температур.
- перед тим, як обшити балкон зсередини шовною вагонкою, слід задуматися про хороше утеплення стін. Така обробка за рахунок своїх швів як би збільшує простір балкона і робить його затишним. Пластикові панелі легко монтуються, не бояться вологи, з їх допомогою можна обшити навіть нестандартні поверхні.
- якщо внутрішня обшивка балкона виконана з панелей МДФ, то її не потрібно обробляти протигрибковими засобами, а поміняти колір дуже легко, варто тільки покрити поверхню відповідним за кольором лаком. МДФ панелі відрізняються своєю довговічністю, хорошою шумоізоляцією і теплоізоляцією. Невисока вартість цього матеріалу зробила його одним з найпопулярніших для проведення такого виду робіт. Недоліками панелей МДФ є труднощі монтажних робіт і деформація матеріалу через підвищену вологу.
- перш, ніж обшити балкон всередині вагонкою з натурального дерева, варто оцінити вологість приміщення. Дерев’яні панелі легко розбухають і деформуються, тому їх допустимо монтувати на балконах або лоджіях з нормальною вологістю. Для поліпшення експлуатаційних якостей дерево бажано покрити водостійким лаком. Така обшивка балкона відрізняється своєю екологічністю, а якщо використовувалися дерева хвойних порід, то запах хвої буде наповнювати приміщення ароматом на всьому терміні служби, який у таких матеріалів дуже великий. Оздоблення деревом допоможе створити теплу і затишну атмосферу навіть у найлютіші морози. Крім цього, дерев’яна обшивка виглядає вельми шляхетно і підкреслює хороший смак господаря.
- використання для обшивки балконних стін сендвіч-панелей хоч і дороге задоволення, але допомагає уникнути додаткових робіт. Для таких матеріалів не потрібна додаткова теплоізоляція, вони дуже міцні, світлостійкі і не бояться підвищеної вологості. Ці матеріали дуже довговічні, випускаються в різних кольорах, а їх система монтажу дозволяє створити візуально безшовну конструкцію. Недолік один - занадто великі розміри плит, що ускладнює розкрій.
Особливості монтажу різних панелей
Перед тим, як обшити балкон зсередини, необхідно вивчити тонкощі монтажу обраного матеріалу. Так, у панелей з дерева, пластика і алюмінію різні системи кріплення.
Перед кріпленням дошки або вагонки потрібно зробити обрешітку стіни. Між гратами і несучою стіною можна покласти шар тепло- або гідроізоляції. Кріплення можна виконувати за допомогою саморізів по дереву, спеціальних оцинкованих цвяхів або скоб.
Якщо на стіни будуть монтуватися пластикові елементи, то потрібно пам’ятати, що вони мають властивість до значного розширення. Потрібно знати, як обшити балкон сайдингом зсередини за всіма правилами. Такі панелі ні в якому разі не можна прибивати або кріпити саморізами намертво. Кріплення повинно знаходитися в середині спеціального прорізу для монтажу, таким чином, елемент залишається рухомим, і при розширенні стіна не деформується. Якщо стіни балкона нерівні, то сайдинг краще кріпити на обрешітку.