Все, що потрібно знати про електричні теплі підлоги

Електричні теплі підлоги стають все більш популярними. Вибір моделей дуже різноманітний. Ці системи можна встановлювати як в приватних будинках, так і в міських квартирах, як в стандартних приміщеннях, так і в холодних, наприклад на балконах і лоджіях.

Для їх монтажу не потрібно отримувати дозвіл від адміністративних органів ЖКГ. При використанні електричних теплих підлог немає ризику залити сусідів і простіше управляти обігрівом. Вони екологічні, а монтувати такі системи досить просто, до того ж термін їх служби значно довше, ніж водяних.

Але їх так багато! Як же правильно підібрати теплу підлогу і не помилитися у виборі? Насамперед зазначимо, що все необхідне для цієї системи обігріву ви знайдете по посиланню маты для теплого пола, в інтернет-магазині ТЕПЛОНОГ представлено найефективніші системи теплої підлоги по найкращій вартості.

Основні типи електричних теплих підлог

- плівкові;
- стрижневі;
- кабельні.

За способом монтажу:

- В стяжку, за допомогою плиткового клею. Йдеться про кабельні і стрижневі системи. Їх монтаж здійснюється в шар стяжки або плиткового клею, що можливо тільки при проведенні капітального ремонту.

- Без стяжки (відразу під підлогове покриття), що не вимагає розчинного скріплення. Дана технологія монтажу відноситься до плівкових систем обігріву. Плівкова тепла підлога укладається під фінішне підлогове покриття, що зручно при косметичному ремонті.

Відмінності конвекційного і інфрачервоного принципів обігріву

Розглянемо принцип роботи кабельної теплої підлоги. Він полягає в наступному - при нагріванні кабелю відбувається поступовий прогрів стяжки, від якої нагрівається підлогове покриття. Від підлогового покриття починає підвищуватися температура повітря. Потім тепле повітря піднімається вгору і, охолоджуючись, опускається назад до підлоги, після чого цей цикл повторюється. Так, завдяки конвекції приміщення рівномірно прогрівається.

У випадку з інфрачервоними плівковими підлогами, термоплівка монтується без стяжки, відразу під підлогове покриття на будь-яку рівну поверхню. Можна навіть не демонтувати старе покриття для підлоги. Інфрачервоне тепло спочатку нагріває підлогове покриття, людину і елементи інтер’єру. А потім вже вони нагрівають повітря. При такому принципі обігріву не доводиться витрачати енергію на прогрів стяжки і повітря, і швидкість розігріву набагато вище. Середня кімната прогрівається лише за кілька хвилин. Температура в такій кімнаті буде в середньому на 4 ° C нижче, ніж з кабельним теплою підлогою. І найцікавіше - економія електроенергії складе до 60%.

Сумісність з покриттям для підлоги

Ідеальним варіантом для кабельних і стрижневих підлог є плитка і керамограніт. Також підійде ламінат, але не дерев’яне покриття для підлоги. Плівкові підлоги сумісні з ламінатом, паркетною дошкою, ковроліном, лінолеумом, а також деревом товщиною до 2 см. Під плитку їх укладати заборонено. Крім того, не можна укладати будь-які теплі підлоги під теплоізолюючі: на основі пробки і з вмістом вовни. Також забороняють використання теплих підлог виробники штучного паркету.

Що ще потрібно знати

Плівкові підлоги відрізняються винятковою швидкістю і легкістю монтажу. Ми звикли, що нагрівальні кабелі «теплої підлоги» потрібно занурювати в бетонну стяжку. Це трудомісткий процес, що займає багато часу, та й чекати висихання розчину, щоб ввести обладнання в експлуатацію, доводиться довго. Ще один нюанс - часто стяжка має різну товщину по всій підлозі через перепад висот. З цієї причини обігрів підлоги відбувається нерівномірно.

Так ось, при укладанні плівкової системи під ламінат, ковролін, лінолеум і іншого покриття стяжка не потрібно. Необхідно тільки настелити тепловідбиваючий матеріал, поверх нього - термоплівка, підключити її до мережі і укласти фінішне покриття. Опалювальний сезон можна відкривати відразу після закінчення робіт, що є великим плюсом для власників.

Відзначимо, що при «сухому» укладанні система практично не впливає на висоту підлоги, так як товщина нагрівальної плівки не перевищує 0,4 мм.