Вибираємо бас-гітару

Бас-гітара це дивовижний інструмент! Одночасно ритмічний і мелодійний - цей інструмент можна застосовувати в будь-якому стилі, так що бас гітарист зможе знайти собі групу на будь-який музичний смак.

Бас-гітара можливо і не так виділяється в музиці як соло, чи ритм гітара, але бас дає глибину, форму і винятковий драйв! Бас є посередником між ритмом барабанів і мелодією гітари. Без бас-гітари складно уявити рок, метал, блюз або джаз групу. До того ж вона достатня проста в застосуванні і легка для навчання. Проте необхідно знати кілька важливих речей про бас-гітару, перш ніж вибирати собі інструмент. А щоб бути впевненим в якості, і не натрапити на якусь сумнівну підробку, завітайте до інтернет-магазину https://musician.ua, саме там представлені по доступній вартості оригінальні бас-гітари відомих світових брендів.

Найпоширенішою на сьогодні є електрична цільнокорпусна бас-гітара, саме про такий тип інструменту і піде мова.

Кількість струн

Перша бас-гітара мала тільки чотири струни, як у контрабаса. Ніхто просто не думав про якийсь інший варіант, і діапазон, який забезпечувався б чотирма налаштованими в кварту струнами, вважався цілком достатнім. З плином часу змінилася музична мода, і кількість струн досягло спочатку п’яти, а потім - шести, семи і навіть восьми, значно розширивши звуковий діапазон і виконавські можливості.

Яку бас-гітару вибрати - диктується виключно виконуваним стилем музики і смаками самого музиканта. Однак бас-гітара для початківців повинна бути четирьохструнною, хоча б просто тому, що на ній легше навчитися грати і поставити правильну техніку пальців. Та й насправді переважна частина басистів в основному грає саме на таких інструментах.

Довжина мензури

Довжина активної частини струни - від верхнього поріжка, який по-англійськи називається nut (горіх) до підставки (по-англійськи bridge, міст) має великий вплив на її вібрацію, обертони, динаміку і, як наслідок - на звук бас-гітари в цілому . При виборі довжини мензури покупець повинен добре уявляти, які інтервали на грифі він зможе взяти. Для використання широких інтервалів на одній струні підійде коротка гітара, але інструмент з довгою мензурой володіє більш глибоким і багатим звуком. Мензура варіюється від 30 до 35 дюймів, вибір бас-гітари - часто компроміс між бажаним звучанням і анатомією рук музиканта, особливо початківця, якому важко буде брати широкі інтервали на довгому грифі.

Ладовий чи безладовий

Гриф бас-гітари, як правило, має металеві поріжки - лади, що забезпечують поділ довжини струни таким чином, що кожен звук в точності відповідає своїй ноті. Бас-гітара для початківців обов’язково повинна мати гриф з ладами, поки ті не придбають достатні слухові і відчутні навички. До того ж у продажу інструмента з ладами значно більше, ніж без ладів.

Гриф бас-гітари безладовий бас використовують професійні музиканти. На його грифі вже не очевидно, де яка нота знаходиться, тому для гри на цьому інструменті необхідний великий досвід і хороший слух. Така бас-гітара найчастіше використовується в джазі. До речі, безладовий бас підходить не для всіх прийомів гри. Слеп і тепінг на безладовому можуть зіграти тільки досвідчені майстри, а використання акордів і зовсім видається майже неможливим.

На що звернути увагу при купівлі бас-гітари

Купуючи і новий, і б / у інструмент, головне завдання - переконатися, що він не має пошкоджень, здатних вплинути на звучання або стабільність ладу.
Дрібні косметичні дефекти можна не брати до уваги - навіть великі артисти грають на гітарах «з біографією», і тим більше не слід після покупки самостійно «гримувати» подряпини - фарба теж впливає на звучання бас-гітари.

Отже, на що звернути увагу:

1. Стан грифа і анкера. Неможливо налаштувати анкер так, щоб він ідеально компенсував натяг струн, але гриф бас-гітари не повинен мати прогину більше 1-2 міліметрів в ту чи іншу сторону. При цьому прогин, якщо він є, неодмінно повинен бути однаковим на всю ширину грифа - тоді його можна буде легко усунути регулюванням анкера. Якщо гриф має форму «пропелера», навіть незначно виявляється - не варто купувати.

2. Стан ладів або накладки на безладовому грифі. Зазвичай, при грі в поширених тональностях, деякі лади зношуються значно сильніше інших, що призводить до появи брязкоту струн об лад такої позиції. Цей дефект не настільки фатальний, так як будь-який майстер може швидко і недорого замінити лади, або все, або вибірково, але знос накладки безладового грифа зажадає вже більш серйозних процедур і фінансових вкладень.

3. По можливості перевірити лад на високих позиціях. Як правило, лад рідко буває порушений через дефект грифа, зазвичай це просто наслідок не настроєних порогів підставки (моста), але бажано, щоб продавець все ж надав вам вже відрегульований інструмент.

4. Перевірте стан всієї електроніки. Всі регулятори і перемикачі повинні справно працювати і виконувати свою безпосередню функцію. Нічого не повинно фонити.

5. Також варто уважно поставитися до звучання бас-гітари. Пограйте на вподобаному вам інструменті, спробуйте різні варіанти налаштувань регуляторів на самому інструменті, а також на підсилювачі. Головне - щоб звучання подобалося саме вам, адже саме ви будите грати на ньому.