5 способів використання біометрії з метою підвищення безпеки

За останніх кілька років біометрія стала дуже модним словом —- її можливості привертають увагу людей з різних сфер діяльності.

Але що робить цю технологію такою популярною? Як вона впливає на світ, яким ми його знаємо? Багато хто вважає, що біометрія ставить під загрозу конфіденційність особистого життя, але факт залишається фактом - вона привносить в наше повсякденне життя істотні переваги. Про них і піде мова в нашій статті. Ми докладно розповімо про концепцію біометрії і п'яти способах її використання для підвищення рівня безпеки.

Біометрія: визначення, види та практичні приклади

Всі знайомі зі словом «біометрія», але, можливо, не всі знають, що ж воно насправді означає. За визначенням, біометрія - це технологія розпізнавання унікальних фізичних і поведінкових характеристик людини, яка, в основному, використовується для цілей ідентифікації і контролю доступу.

На цей час найпопулярнішими є такі види біометрії:

  • Розпізнавання відбитків пальців: аналіз структури кінчиків пальців для ідентифікації користувачів

  • Розпізнавання райдужки: виявляє специфічні особливості райдужної оболонки ока

  • Розпізнавання облич: технологія заснована на унікальних поєднаннях характеристик рис обличчя

  • Розпізнавання голосу: використовується для ідентифікації людини за її голосом

  • Розпізнавання за допомогою долоні: для ідентифікації використовуються візерунки вен долоні або геометрія руки

Тепер, коли ви вивчили основи біометрії, прийшов час показати вам приклади того, як ця технологія працює в реальних умовах. Давайте поглянемо!

1. Зчитувач відбитків пальців у смартфоні

Якщо вся ця історія здається вам занадто футуристичною, згадайте про смартфони. Технологія iPhone Touch ID відома вже багато років, і вона повністю змінила підхід розробників смартфонів до аутентифікації їх користувачів. Система має ряд практичних переваг. Основна перевага полягає в тому, що користувачам більше не потрібно вводити 6-значний код доступу. Такий спосіб ідентифікації також є безпечнішим, тому що ніхто не може «вгадати» ваш відбиток пальця. Незабаром після того, як компанія Apple випустила технологію Touch ID, команда Android оцінила її потенціал і застосувала подібну технологію в своїх пристроях.

2. Голосова аутентифікація

Компанії вже пропонують рішення, які об'єднують платіжні системи з голосовою біометрією і трьохфакторною аутентифікацією. Вони використовують біометричні дані для ідентифікації та перевірки особистості клієнтів. Ці компанії, в основному, співпрацюють з фінансовими організаціями та інтернет-магазинами, яким потрібні надійні і безпечні платіжні рішення.

Клієнту не потрібно називати своє ім'я або пароль, для підтвердження оплати його просять вимовити одноразовий код, який з'являється на екрані його гаджета. Після підтвердження своєї особи, можна проводити оплату або виконувати інші дії, вибираючи варіанти на екрані.

3. Безготівкова оплата за допомогою долоні

Новітня технологія сканує малюнок вен долоні користувача, щоб швидко його ідентифікувати і, таким чином, підтвердити оплату покупки. У той же час систему практично неможливо зламати, тому вона є надійним способом запобігання загрозам крадіжки особистих даних.

4. Розпізнавання облич в аеропортах

Аеропорти впроваджують біометричні системи контролю доступу, щоб скоротити час очікування пасажирів. Аналітики з ProEssayWriting кажуть, що в аеропорту австралійського міста Брісбен вже проводиться випробування системи розпізнавання облич. Аналогічна система була випробувана і в Фінляндії, і обидва випробування виявилися вельми успішними. Звичайно, розпізнавання облич за допомогою камери відеоспостереження також має великий потенціал і в багатьох інших сферах бізнесу.

5. Перевірка особистості за допомогою сканування райдужної оболонки ока

Ще в 2015 році компанії NTT DoCoMo і Fujitsu створили перший мобільний пристрій, який використовує технологію сканування райдужної оболонки ока для аутентифікації людини. Все, що потрібно користувачу, щоб розблокувати свій телефон, - протягом однієї-двох секунд дивитися на його екран.

У багатьох людей все ще є деякі сумніви щодо захисту особистих даних, але біометрія вже впливає на різні сфери нашого життя і роботи.