Асортимент портативної акустики досить широкий, вибирати є з чого. Але вибрати буває непросто, адже представлені в продажу моделі сильно відрізняються один від одного в ціні, наборі функціональності, форматі і зручність транспортування. Як вибрати портативну колонку, на що звернути насамперед увагу?
Розміри, форма, особливості виконання
Починати вибір портативної акустики варто з її розмірів і формату корпусу. Найбільш «музичними» є матеріали рослинного походження (дерево, ДВП, МДФ), але в недорогому ціновому сегменті вони майже не зустрічаються, та й серед флагманів нечасті. Пластик, метал - теж непогано, головне, щоб надійно і захист був. Якщо планується часто використовувати колонку на відкритому повітрі - вітається наявність захисту IPx5 або IPx6 (захист від струменів і потоків води). Захист від падінь і ударів, що забезпечується прогумованими корпусними деталями або посиленими вставками, теж буде до речі для любителів активного відпочинку.
Якщо потрібна порівняно велика колонка (сантиметрів 25 по одній зі сторін, або близько того) - бажано наявність ручки або ремінця для перенесення. Для поїздок на велосипеді варто розглянути модель з кронштейном для кріплення на кермо або раму. Таких моделей не дуже багато, але вони теж зустрічаються в продажу. Кількість і розташування динаміків.
Стереодинаміки для маленької акустики не є гострою необхідністю. Все одно, при габаритах близько 10 см рознесення буде недостатньо для створення повноцінного ефекту об’ємного звучання. Тому один хороший динамік - краще, ніж два посередніх. Стерео важливо тільки якщо відстань між динаміками становить хоча б сантиметрів 20.
Хороший ефект стерео забезпечують колонки, динаміки яких рознесені в просторі (наприклад, за різними бічним торцях). Вони покривають звуком велику площу, граючи в різні боки, а не тільки вперед. Такі моделі зручні для прослуховування у великій компанії. Існують портативні колонки формату 2.1, з двома високочастотними динаміками і одним сабвуфером. Вони видають більш соковитий бас, тому їх купівля може бути виправдана, але тільки в разі, якщо цей сабвуфер досить великий.
Розміри і потужність динаміків
Динаміки - це якраз той випадок, коли розмір має велике значення. Просто тому, що випромінювачі маленького розміру не здатні генерувати звукові хвилі низьких частот, добре чутні на відстані. Тому якщо потрібен бас - шукайте динаміки побільше, і можна з великим сабвуфером.
Мінімально прийнятний діаметр динаміка - близько 50-60 мм. Менше - це вже доля навушників, в колонці такої не зможе забезпечити достатнього багатства звучання, буде грати плоско і сухувато. 70-80 мм - взагалі відмінно. Такі моделі досить рідкісні і майже не зустрічаються серед недорогих пристроїв, але великі динаміки, що використовуються в гаджетах подорожче, і стерео здатні забезпечити, і велику гучність з хорошим частотним охопленням.
Потужність динаміків порівнювати безпосередньо можна тільки при схожому рівні чутливості, але в цілому чим більше, тим краще. Для достатнього рівня гучності потрібно потужність не менше 3-4 Вт. Такі колонки грають голосніше смартфона, хоча і не набагато. Для відчутної різниці потрібно 5-6 Вт, а щоб було дійсно голосно - бажано 10 Вт і більше. При цьому варто враховувати, що складати потужність декількох динаміків для оцінки гучності не зовсім коректно.
Тип підключення, джерела звуку
Від набору підтримуваних джерел звуку залежить універсальність портативної акустики. Bluetooth - найзручніший метод виведення сигналу, так як не вимагає дротів, але якщо ви вибираєте колонку солідніше, ніж моделі за $ 20-50 - бажано наявність aptX або LDAC. Адже якість звуку по SBC може бути недостатньою, особливо, в верхньому частотному діапазоні. Найкраще передає звук кабельне підключення, тому важливо наявність входу AUX 3,5 мм. З ним можна виводити звук по дроту, не втрачаючи в якості. Крім того, таку колонку можна підключати не тільки до смартфону, але і пристроїв без Bluetooth. Наприклад, до портативного плеєра або до ПК.
Наявність слота для карти пам’яті і роз’єму USB ще більше розширює функціональність портативної колонки. З ними можна взагалі не використовувати зовнішні джерела звуку, просто заливаючи добірку музики на флешку. Однак у такого рішення є і мінус, у вигляді обмеженою підтримки форматів.
Акумулятор і автономність
Від ємності акумулятора безпосередньо залежить час автономної роботи колонки. Це той параметр, на якому дуже люблять економити виробники бюджетної портативної акустики, тому при виборі варто бути уважним.
Якщо в колонці використовується два динаміка по 5 Вт, то навіть без урахування ККД (який істотно нижче 100%) батареї на 1000 мАч 3,7 В вистачить не більше, ніж години на 3. Отже, щоб отримати годин 10 - потрібно не менше 3500 мАг, і то, це дуже грубий розрахунок. Тому вибирайте потужний акумулятор, щоб не заряджати колонку постійно.
Истинные почитатели мощного, качественный звука по достоинству оценят акустическую систему jbl, разные модели которой по наилучшей в Украине стоимости предлагает интернет-магазин tehnoezh.ua.