Відразу варто відзначити, що опускати коштовності з каменями в гарячу рідину не рекомендується. Адже деякі декоративні елементи кріпляться до основи за допомогою звичайного клею, який втрачає свої властивості під впливом високих температур.
Вироби з твердим камінням
Щоб почистити перстені, ланцюжки, браслети або будь-які інші прикраси з алмазом, топазом, гранатом, смарагдом, сапфіром, гранатом, цирконом або рубіном, рекомендується скористатися одним з наступних підручних засобів:
1. Засіб для миття посуду. Досить опустити в нього щітку з м’якою щетиною і пройтися по всьому виробу. Після прополоскати в холодній воді і ретельно відполірувати.
2. Нашатирний спирт. Цей реагент рекомендується використовувати при сильних забрудненнях. Маленьку ложку медичного препарату з’єднуємо з 1/3 склянки питної води. В отриманий розчин опускаємо виріб, даємо йому відлежатися там кілька хвилин, після чого трохи збовтуємо стакан, щоб бруд відійшла з важкодоступних місць. Після цього залишаємо прикраса в розчині ще на кілька хвилин, а після промиваємо його в чистій воді.
3. Бензин. Якщо ювелірні вироби покриті жирними плямами або сальними розлученнями, змочуємо ганчірочку в бензині і ретельно його поліруємо. Бажано працювати в рукавичках і медичній масці, щоб не вдихати неприємний запах.
4. Спеціальні засоби. Вироби з деякими видами каменів варто обробляти професійними очисниками, які продаються в ювелірних магазинах. Там же співробітники підкажуть, як з їх допомогою почистити золото з камінням швидко і ефективно в домашніх умовах.
5. Перекис водню. Для профілактики достатньо протирати камені цим медичним розчином раз в тиждень. Тоді декоративні елементи не втратять свій блиск і будуть виглядати як нові.
6. Дрібна сажа. Якщо потрібно почистити великі камені, можна використовувати золу. Для цього спалюємо сірник і протираємо камінь вийшов вуглиною. Але не забуваємо, що цей спосіб застосовується тільки до алмазів, рубінів і смарагдів.
Вироби з м’якого каменю
Серед каменів, використовуваних в ювелірній промисловості, чимало таких, які вважаються м’якими. До них відноситься перли, бурштин, корал, малахіт, змійовик, бірюзу, опал і інші. Відразу ж варто відзначити, що вироби з такими декоративними елементами забороняється чистити жорсткими щітками, адже вона легко може подряпати поверхню каменю. Зубну пасту також краще відкласти - в ній присутні дрібні абразивні частки.
Ще рекомендується уникати використання хімічно активних речовин, так як вони можуть пошкодити камінь, зруйнувати їх поверхню або зіпсувати зовнішній вигляд. Не можна використовувати нашатир, так як після нього камінчики сильно каламутніють. Цей ефект виправити практично неможливо.
Тому професіонали рекомендують використовувати такі підручні засоби:
1. Серветки для скла. Магазини оптики пропонують кілька видів спеціальних серветок для догляду за лінзами окулярів, вони мають особливу просочення, яка не залишає розлучень. Саме тому їх нерідко використовують для чищення ювелірних виробів.
2. Тепла вода з милом. Злегка змочуємо в ній м’який шматок тканини і віджимають. Добре протираємо забруднені місця. Але повністю прикраса не мочім, адже м’які камені не люблять вологу. Після очищення ювелірні вироби ретельно просушують.
3. Спирт. Цим реагентом протираємо прикраси з коралами або бірюзою.
Чищення ювелірних виробів підручних засобів
Для того щоб почистити золото з камінням швидко і ефективно в домашніх умовах, можна скористатися бабусиними секретами. Багато людей вже випробували на собі, як добре вони справляються зі своїм завданням.
В першу чергу до натуральних очисників відносяться:
- Пиво з яєчним білком. Змішуємо інгредієнти в рівних пропорціях і чистимо з їх допомогою старовинні прикраси. Обов’язково використовуємо фланелеву ганчірочку.
- Цибулевий сік підходить для коштовностей з твердими каменями. Якщо необхідно прибрати сальні забруднення, опускаємо прикраса в підготовлену рідину на 7-10 хвилин, а після доводимо щіткою до ідеалу.
- Оцет. Допомагає прибрати бруд з важкодоступних місць. При цьому прикраси найкраще протирати ватою або м’яким відрізом тканини.
- Цукровий пісок. Розчиняємо ложку цукру в склянці холодної води і ретельно перемішуємо. Ми залишаємо золотий виріб в ємності на ніч, а вранці просто зливаємо воду.
- Саморобна паста. Змішуємо вазелін, подрібнений крейда і мильну стружку. Додаємо трохи води і перемішуємо до утворення густої консистенції. Наносимо отриману масу на забруднені місця, залишаємо на кілька годин, а потім змиваємо.
Інтернет-магазин eurogold.ua пропонує по доступній вартості широкий асортимент обручок, а також інших вишуканих золотих прикрас для чоловіків і жінок з коштовним камінням і без.