Як переїхати до Великобританії?

Великобританія вважається однією з найбільш благополучних країн в світі. За даними останнього звіту ООН, вона займає 16-у сходинку в рейтингу задоволеності життям. Для порівняння, Україна у цьому ж рейтину знаходиться аж на 112-ій позиції.

Якщо вам потрібна віза в Англію, звертайтеся в київську компанію “Visa Consulting Group”, досвідчені фахівці якої допоможуть вам грамотно заповнити on-line анкету, зібрати необхідний пакет документів, при необхідності зроблять якісний переклад, запишуть до Візового Центру Великобританії, а також нададуть всебічну консультативну допомогу.

Англію вибирають для життя, навчання та ведення бізнесу. У Лондоні базується значна частина компаній у тому числі і з українськими корінням.

Щоб переїхати до цієї країни потрібна віза. Яку вибрати - залежить від ваших особистих обставин і того, скільки фінансів ви готові витратити.

Віза інвестора.

Ви вкладаєте гроші - від 2 мільйонів фунтів - в британську економіку і отримуєте в обмін візу «Tier 1 Інвестор». Англійську мову при цьому знати не обов’язково. Якщо хочете через пару років отримати посвідку на проживання, доведеться інвестувати від 5 або від 10 мільйонів фунтів. Ці гроші потрібно покласти, відповідно, на три або два роки в британський банк і купити на них облігації, які випустили англійські компанії і держава.

Віза підприємця.

Для отримання «Tier 1 Підприємець» потрібен досвід і готовність вкласти в британський бізнес (або витратити на відкриття нового) не менше 200 тисяч фунтів. Також треба надати готовий бізнес-план і підтвердити знання англійської.

Робоча віза.

Tier 2 підходить тим, хто заздалегідь влаштувався на роботу в британську компанію і отримав від неї запрошення. Таку візу можуть видати не всі компанії - список тих, які мають на це право, є на gov.uk.

Подружня віза

Часто для такої візи крім свідоцтва про шлюб та інших документів вимагають доказ, що чоловік і жінка дійсно перебувають у відносинах: спільні рахунки, загальні фотографії або, наприклад, бронювання готелів на ім’я обох подружжя. Така віза зазвичай видається на 30 місяців, після чого оновлюється. По ній можна працювати і вчитися.

Віза студента.

Tier 4 (General) можуть отримати молоді люди, яким вже є 16 років. Студентам офіційно дозволяється працювати, але з обмеженнями - зазвичай не більше 20 годин на тиждень під час семестру.

Віза школяра.

Термін дії Tier 4 (Child) залежить від віку дитини і роки навчання. Якщо провчитися в Британії 10 років, можна отримати посвідку на проживання. Поки дитина вчиться і не досягла 12 років, у батьків є можливість отримати візу Parent of a Tier 4 Child student. Правда, ні працювати, ні вчитися за такою візою можна.

За будь-якої постійної візи можна перевезти в країну близьких родичів - чоловіка або дружину, а також дітей. При цьому дорослі родичі отримають право офіційно працювати без обмежень, а діти - вчитися.

Які потрібні документи для оформлення візи?

Британському посольству потрібні тільки анкета, довідки про наявність грошових коштів і про відсутність судимості, а також результати тесту на туберкульоз. Далі все залежить від обраної візи. Наприклад, підприємці повинні надати бізнес-план і підтвердити рівень знання англійської, а інвесторам - довести наявність інвестиційного рахунку в Великобританії. У деяких випадках побігати з папірцями доведеться на попередньому етапі - під час вступу до університету або прийомі на роботу.

Щодо податків

Щоб відповісти на це питання, потрібно зрозуміти, чи є ви податковим резидентом Великобританії. Допоможе з цим спеціальний тест. Якщо ви резидент, потрібно звернутися в британську податкову і митну службу (HMRC). Там ви отримаєте номер національного страхування (NIN) для податків, які будете платити за основним місцем роботи, і податковий номер (UTR) для податків на всі інші доходи. За допомогою цих номерів можна заходити на сайт HMRC, звітувати про доходи і, власне, платити податки (чим більший дохід, тим вище ставка). Робити це потрібно раз на рік. Податку на нерухомість в Англії немає, але за місцем проживання доведеться платити спеціальний муніципальний податок.