Що таке ОСЦПВ або «автоцивілка»
ОСЦПВ є формою державного захисту відповідальності водіїв. Є обов’язковим видом страхування власників автомобілів. Цей більс білш відомий, як «автоцивілка».
Поліс автострахування компенсує збитки потерпілим в результаті ДТП. Тобто, при наявності полісу, страхова компанія бере на себе виплату грошової компенсації на ремонт авто, лікування постраждалих в аварії.
Окрім ДТП за участю автомобілів інших учасників дорожнього руху, компанія покриває витрати на ремонт будинку, паркану, стовпа чи іншого об’єкту, що був спаплюжений вашою автівкою.
Чи так потрібна автоцивілка?
В першу черго, такий поліс є обов'язковим для всіх автовласників, які належним чином зареєстрували свій транспортний засіб. Також автоцивілка потрібна власникам автомобілів, які тимчасово перебувають на території України.
Якщо сказати просто, то такий поліс є таким же необхідним, як водійське посвідчення та технічний паспорт. Тому, сідати за кермо не маючи цього документу – не краща ідея, яка призведе до сплати передбачених законодавством штрафів.
Друге, маючи поліс ви зможете зберегти свої гроші, якщо станете провинником транспортної пригоди. Про все буде клопотати страхова компанія.
Третє, автоцивілка надає право розраховувати на компенсацію, якщо в результаті ДТП постраждав ваш автомобіль. Наприклад, коли аварію спричинив невстановлений транспортний засіб або автомобілем, власник якого не має полісу чи взагалі посвідчення на керування автомобілем.
В більшості випадків зазначених внесків, передбачених ОСАГО, вистачає на повне покриття страхових випадків. Але бувають ситуації, коли збитки перевищюють вказані ліміти. В такому випадку оформлюється додаткова Автоцивілка. Одним із кращих варіантів для його оформлення буде СК «Універсальна».
Що буде без автоцивілки?
Водій не має права керувати транспортним засобом без даного виду полісу. Якщо водій порушує цю вимогу, він має сплатити штраф, що передбачено статтею 126. Орієнтовні суми штрафу складають 400-800 грн. Зверніть увагу, що стягнення буде виконано під час оформлення протоколу ДТП.
Як оформити
Щоб отримати страховку, достатньо звернутися до страхової компанії. Деякі з них пропонують страхування онлайн, що безумовно зручно для всіх учасників договору.