Застосування бджолиної отрути (апітерапії) в профілактичних і лікувальних цілях простежується ще з давніх-давен. Унікальність властивостей цієї речовини було вперше помічено бджолярами завдяки їх безпосередньому контакту з бджолами. Подальші наукові дослідження сприяли появі цілого ряду отрутовмісних медичних препаратів. Причиною такого частого використання бджолиної отрути в медицині є її загальнооздоровчий ефект, спрямований на окремі органи і на організм людини в цілому.
Бджолина отрута ззовні
Речовина, що продукується бджолою під час укусу, складається з вуглеводів, білків, жирів, пептидів, різних кислот (амінокислота, фосфорна, соляна кислоти) і мінералів (магній, фосфор, мідь, кальцій).
Серед всіх перераховані вище корисних складових можна виділити найбільш активні біологічні речовини - пептиди. Вони, без сумніву, вважаються базовим лікувальним елементом бджолиної отрути. Наприклад, пептиду метіліну притаманні антибактеріальні властивості, апамін відповідає за стимуляцію нервової системи, а кардіоптід - серцево-судинної. Але тим не менше отрута бджоли може становити небезпеку для здоров’я за рахунок змісту певної кількості гістаміну. Ця речовина здатна викликати всілякі запальні симптоми і в деяких випадках приводити до алергічної реакції особливої тяжкості.
Запорукою ідеального результату є правильне визначення дози в залежності від переслідуваної мети і індивідуальних особливостей організму. Тому потрібно довіряти подібні процедури професіоналам, і в цьому контексті хочеться порекомендувати клініку народної і нетрадиційної медицини сестер Похмурських.
Сприятливий вплив бджолиної отрути
Апітерапія допомагає людям, які страждають міозитом, плекситом, невралгією, радикулітом і шийним остеохондрозом. Поєднання цієї процедури з рефлексотерапією сприяє збільшенню ефективності лікування. Рефлексотерапія є безпосереднім бджолиним укусом в заздалегідь передбачені акупунктурні точки.
Під час процедури корисну дію здійснює не тільки отрута бджоли, але і больові відчуття, які стимулюють нервову діяльність і кровообіг.
Великий коефіцієнт амінокислот сприяє поліпшенню роботи головного мозку і благотворно впливає на вироблення гормону радості - серотоніну. Таким чином, методом застосування бджолиної отрути можна успішно лікувати неврози, депресії, підвищену стомлюваність, нервове виснаження і порушення сну.
Апітерапія використовується досить часто в боротьбі з такими захворюваннями, як гіпертонія, інфаркт, а також інсульт. Досягнення такого ефекту забезпечується речовинами, що входять до складу бджолиної отрути, і які здатні розсмоктувати тромби, розширювати судини і знижувати рівень холестерину в крові.
Бджолиній отруті також під силу впоратися з остеосклерозом, ослабленим імунітетом, артритом і подагрою. Позитивний ефект лікування останніх двох захворювань заснований на активізації бджолиною отрутою клітин надниркових залоз, в результаті якої збільшується вироблення сильного протизапального гормону - кортизолу.
Протипоказання до застосування бджолиної отрути
Лікуватися методом апітерапії забороняється не тільки алергікам, а й пацієнтам з новоутвореннями різного роду (міома матки, кіста молочної залози і яєчників та інше). Навіть найменша доза бджолиної отрути сприяє зростанню пухлин і в деяких випадках призводить до їх переродження.
Хворим, які страждають на цукровий діабет всіх типів, не рекомендується займатися лікуванням бджолиною отрутою, оскільки наявний в крові цукор може на нього аномально відреагувати у вигляді атрофії і некрозів. При захворюваннях нирок апітерапія загрожує нападом ниркової недостатності, а при хворобах серця може викликати серцеву недостатність, так як і без того ослаблений організм не витримує стимуляцію судин.
Смертельну небезпеку становить бджолина отрута для людей з хворою печінкою, що пояснюється зниженою детоксикаційної здатністю організму і його нездатністю вивести отруту.