Розвиток мінус фінансування
Білий дім представив першу офіційну постанову про розвиток технологій штучного інтелекту в країні. Указ під назвою «Американська ШІ-ініціатива» підписав президент США Дональд Трамп.
Уряд закликає вводити навчальні програми для розробників, розширити доступ до баз даних і хмарним системам і співпрацювати з іншими країнами в цій галузі. Однак документ не ставить конкретних цілей і термінів і не пояснює, як буде відслідковувати успіхи.
Але головна проблема, як пише New York Times, - це відсутність фінансування. Указ не зачіпає питання інвестицій, а лише рекомендує адміністративно-бюджетному управлінню «віддати пріоритет» фінансування інноваційних розробок.
Критики назвали проект Трампа символічним жестом і напівзаходом, який не зробить істотного впливу на розвиток ШІ в країні.
США зараз вважаються лідером галузі, за ними слідує Китай. Однак КНР ще в липні 2017 року оголосила, що планує до 2030 року створити ринок систем машинного навчання вартістю $ 150 млрд і стати безумовним лідером. Муніципальна влада Китаю також обіцяє вкласти кілька мільярдів доларів. Наприклад, Тяньцзінь має намір створити фонд розвитку машинного навчання на суму майже $ 17 млрд. Для порівняння: Євросоюз планує з 2018 по 2020 вкласти в штучний інтелект менш $ 2 млрд.
Всього на даний момент стратегії впровадження ШІ представили 18 країн, половина з яких пообіцяла вкластися в індустрію. Суми при цьому розрізняються - деякі, наприклад, Австралія і Данія, готові витратити всього $ 20 млн, а Південна Корея має намір інвестувати майже $ 2 млрд.
Абстрактні плани
Експерти підкреслюють, що американському указу не вистачає конкретики. Як зауважує Popular Science, основний посил документа можна висловити однією фразою: «Більше займайтеся ШІ».
Деякі державні відомства вже досліджують нові технології, але поки лідирує в цій сфері Міністерство оборони. У той же час багато дослідників йдуть з держкомпаній і віддають перевагу ІТ-корпораціям, таким як Google і Amazon.
Указ також не стосується проблеми регулювання алгоритмів, хоча раніше Microsoft закликала уряд взяти під контроль хоча б найбільш резонансну ШІ-технологію - системи розпізнавання осіб.
Поки США і Китай перевершують більшість країн за кількістю навчальних програм, наукових публікацій і вакансій в сфері штучного інтелекту. Однак конкуренція між країнами загострюється. За останніми даними, китайські ІТ-гіганти вклали в ШІ в 10 разів більше американських. Компартія також підтримує проекти, пов’язані з розробкою алгоритмів.
Правильно розставити акценти серед величезної маси різноманітної інформації вдається далеко не кожному ЗМІ. Журналісти Akcenty Media вміють в бурхливому потоці економічних, політичних і культурних новин обрати для своїх читачів найважливіше, найактуальніше і найцікавіше.