Бюджетно: грунтоблоки
Склад грунтоблоків може бути різним: з торфом, цементом, сажею, хвоєю, тирсою. У цього матеріалу є різновид - з цеглини-сирцю. Його роблять з грунту, він міцний, вогнетривкий, і погано проводить тепло, і що не менш важливо, недорого коштує. Важливо знати: обробка грунтоблоків додає будинку особливий природний шарм, тому що, як правило, цей матеріал має нестандартну форму, стіни ні в якому разі не потрібно додатково облицьовувати.
Дорого: дерево
Цікавий і вкрай надійний варіант - фахверкові будинки. Це різновид конструкції каркасу, яка складається з прямих і похилих балок. Простір між балками заповнюють деревом або глинобитним матеріалом.
А ще досить оригінальні ексклюзивні дерев’яні будинки під Києвом в мальовничому містечку “Михайлівський хутір” пропонує компанія “Евро Хутор”. По посиланню https://evrohutor.com.ua/ ви зможете ознайомитись з проектами будинків, дізнатись про вартість, записатися на огляд пропонованих об’єктів.
Дорого: геокар
Якщо в пасту з торфу додати стружку, рубану солому і тирсу, ви отримаєте геокар, або торф’яні блоки. Їх використовують і для багатоповерхівок, і для господарських будівель, а ще - для утеплення будівель. Геокар доступний за ціною, на ура справляється зі шкідливими мікроорганізмами, він довговічний, крізь нього не проникає радіація, а ще він чудово проводить тепло.
Важливо знати: на цьому список достоїнств не закінчується: поглинає шуми і неприємні запахи, стійкий до гниття і гризунам, легко обробляється. Будинок з геокару «дихає», повітря в ньому чисте і легке. Взимку в такому будинку дуже тепло, влітку - прохолодно. У зв’язку з цим питання - чи існує матеріал краще?
Бюджетно: керпен
Природна сировина з додаванням відходів промисловості - ось що таке керпен. По екологічних властивостях його можна порівняти зі звичайним склом, але з більш пористою структурою. Піноматеріал можна використовувати при будівництві будівель, для теплоізоляції і облицювання стін.
Важливо знати: керпен морозостійкий і довговічний, стійкий до атмосферних змін і впливу вологи.
Бюджетно: матеріали осадового і рослинного походження
Складну назву, як правило, мають прості речі. Цей випадок не виняток, адже ми говоримо про ракушняк, вапняку, крейду і інші прості і зрозумілі матеріали. Їх часто і успішно застосовують в будівництві екобудинку, а ще популярністю користуються бут і бруковий камінь.
Дорого: глиняна випалювальна цегла
Різновидів цегли не злічити, і тим не менше найбільш «корисна» з усіх - глиняна випалювальна цегла. Стіни з нею не гниють, не пропускають вологу і вогонь, а ще славляться хорошою теплоємністю і теплопровідністю.
Бюджетно: рожевий туф
За назвою цей матеріал більше схожий на легку тканину для дівочих суконь. З туфу роблять прямокутні блоки для кладки, які легко обробляються сокирою і пилкою.
Важливо знати: матеріал добре переносить холод і дуже довговічний, однак його не можна використовувати для побудови багатоповерхових будинків.
Бюджетно: солома і комишит
Це матеріали рослинного походження, з яких охоче будують малоповерхові будівлі. В основі - солома й очерет, що зрозуміло з назви, спресовані в плити прямокутної форми і прошиті дротом.
Важливо знати: щоб блок був більш стійкий до впливу гризунів, в нього додають трохи буру або вапна.
Дорого: зідаріт
Зідаріт на 89% складається з подрібненої деревини, 10% становить цемент і всього 1% - вода і рідке скло. Цей матеріал люблять використовувати в каркасно-монолітному будівництві. Плити вогнестійкі, водонепроникні, стійкі до мікроорганізмів і комах.
Важливо знати: найбільш часто в будівництві з зідаріта роблять опалубку.
Бюджетно: саман
Дуже древній і довговічний матеріал, складається з глини, піску, соломи і води. Саман теплостійкий і дуже міцний, неодноразово перевірений часом. У глині міститься радій, який благотворно впливає на здоров’я, тому вдома з саману вважаються мало не лікувальними.