Не вистачить їжі
На жаль, неможливо точно підрахувати, скільки саме їжі буде достатньо для кожного конкретного заходу. Адже можуть заявитися несподівані (не означає - небажані) гості, хтось із запрошених не поїсть з самого ранку, а хтось, навпаки, переоцінить власний апетит і набере в тарілку більше закусок, ніж ви розраховували.
Щоб уникнути подібних сценаріїв, запам’ятайте ці прості цифри - основу основ ваших замовлень. Мінімальна норма виходу на персону при складанні меню: кава-брейк - 150 грам, коктейль - 300 грам, фуршет - 500 грам, банкет - 1200 грам. Більше - можна, менше - не варто.
Золотий перетин.
Перегодували всіх закусками і до десерту ніхто не дожив? Або, навпаки, гості змели весь салат за 10 хвилин і стукають ложками в очікуванні головної страви?Ідеальні пропорції при складанні меню: 60% - закуски, 30% - гаряче, 10% - десерт. Ну і не забувайте про кількість страв на персону. Розрахунок залежить від формату: в гала-вечері - від 4 до 8 курсів, на банкетний стіл ставлять від 12 до 17 найменувань страв, на фуршеті це число може доходити і до 30.
Позначте рамки.
Ви сильно заощадите час собі і кейтеринговій компанії, якщо відразу позначили ваш бюджет. Не знаєте, що замовити, щоб не вийти за рамки? Просто тут https://mcatering.com.ua/ звяжіться з представником компанії MOZART CATERING вкажіть суму, формат, і кількість персон - він швидко здійснить всю математику за вас, а вам потім не доведеться кроїти 10 сторінок меню.
Знайте своїх гостей.
Навіть при терміновому замовленні дізнатися, кого ви маєте годувати, буде не зайвим. У чоловіків, дітей і фотомоделей різна харчова поведінка, і при складанні меню забувати про це не можна. Якщо ви поняття не маєте, скільки їсть середньостатистичний будівельник на званій вечері, - довіртеся кейтеринговому фахівцеві, він відмінно знає всю цю “банкетну соціологію”.
Їжа і алкоголь.
Замовляючи їжу, пам’ятайте про алкоголь! Непрощенна помилка -залишити цінителів вина без сиру або запропонувати набір елегантних канапе любителям рясних і міцний пиятик.
Вписатися в програму.
У кухні теж є таймінг. Плануючи вечерю, зіставте його з програмою. Не варто виносити гаряче під час головної промови генерального директора. І пам’ятайте про рівномірну подачу всіх страв. Якщо вечір буде довгим - не викладайте все відразу на стіл, залиште місце сюрпризів.
Суміщайте формати.
Відмінний спосіб грамотно дозувати наявність закусок протягом довгого часу - поєднувати різні способи подачі. Наприклад, частина страв може бути у відкритому доступі на фуршетній лінії, а частина - строго подаватися на підносі. Так ніхто не скаже, що йому знову не дісталися «оті симпатичні канапе».
Сезонні продукти.
Якщо мова йде про те, щоб заощадити бюджет не на шкоду наповненості столу, - віддавайте перевагу сезонним продуктам. Кавун - влітку, мандарини - взимку. А не навпаки. Здивувати своїх гостей суницею під снігом ви зможете і в інший раз.
Точний розрахунок.
Чітко розрахуйте кількість гостей. Часта помилка при плануванні масштабних заходів - замовити 500 порцій на 700 персон, в надії, що «начебто і так багато». На жаль, це не працює. Якщо все ж сумніваєтеся - поверніться до правила № 1.
Вишенька на торті.
Так, все вірно - до солодкого доходять не всі. І замовляти великий торт, як правило, - зайва стаття витрат. Прекрасне рішення - подати десерт в персональних акуратних коробочках. Можна навіть з фірмовою символікою - адже, швидше за все, багато віднесуть його з собою разом з відчуттям свята!