Власна справа: відкриваємо ательє

Ательє — достатньо прибуткова і не дуже складна власна справа. Ви зможете досягти в ній успіху, якщо правильно розташуєте приміщення (це має бути людне місце) і підберете кваліфікований персонал. Це основні моменти. Але крім них існує безліч інших важливих факторів і нюансів.

Тому майбутньому підприємцю необхідно скласти детальний бізнес-план.

1. Доведеться чітко визначитися з професійною спрямованістю вашого ательє: пошиття нового одягу на замовлення або ремонт і припасування готових речей. У зв’язку з кризою в країні людям більш потрібне прилаштування під фігуру речей з магазину і ремонт. Таких крамниць багато у торгівельних центрах. Можливо, саме у вашому районі бракує подібного закладу. Обрати напрямок діяльності допоможуть додатки Яндекс або Google Карти, 2GIS. За допомогою цих сервісів можна також дізнатися прайси і набір послуг майбутніх потенційних конкурентів, з’ясувати склад населення і його фінансові можливості. Наприклад, ви планували шити елітні костюми. Раптом виявиться, що людей з високими статками у вашій місцевості практично немає? Тоді не варто купувати дорогу тканину і матеріали, а краще зосередитися на пошитті недорогих речей і розширенні клієнтської бази.

Орієнтовні напрямки діяльності:

  • ремонт і прилаштування одягу;
  • пошиття дитячих речей;
  • весільне ательє;
  • елітні костюми і сукні;
  • недорогий одяг для дорослих;
  • спецодяг, форма (шкільна, військова);
  • можливо навіть комбінезони для тварин та інші речі.

Краще не “розкидуватися”, а чітко визначитися зі спеціалізацією, аж до того, що обрати тканини, з якими ви хочете працювати. Якщо вдасться підібрати кваліфікованих працівників, у вас з’явиться власний бренд і клієнти почнуть рекомендувати вас, як найкраще ательє з пошиття верхнього одягу або вечірніх суконь.

2. Коли з’ясуєте, чи існує попит на швацькі послуги і що саме будете шити - визначте виробничі обсяги. Цей фактор впливає на стартові інвестиції, розмір приміщення, штат працівників. Тому він має основне значення під час відкриття власної справи.

3. Подумайте, чи варто одразу відкривати ательє? Бізнес можна почати і вдома. Тоді не обов’язково купувати дороге обладнання. Це ви встигнете зробити, коли отримаєте перші прибутки. Якщо хочете відкрити ательє, але власних коштів не вистачає, можна взяти кредит. Тоді доведеться скласти чіткий і переконливий бізнес-план. Не радимо будувати нове приміщення - вигідніше орендувати старе і зробити косметичний ремонт.

Не забувайте про реєстрацію бізнесу. Вона теж платна і може зайняти деякий час, але без неї працювати ви не зможете.

Також подумайте про рекламу.

Де купувати сировину?

Під час вибору постачальників матеріалів слід орієнтуватися на довгострокову співпрацю. Тому треба завести відповідні знайомства. Закупайте якісну продукцію, яка водночас має найбільш прийнятну для вас ціну. Як наслідок, виробничі витрати знизяться. Перегляньте інтернет-магазини вітчизняних постачальників, наприклад компанії Bosfor-Textile, їх каталог тканин за цим посиланням.

Готовність навчатися - запорука успішного бізнесу. Спілкуйтеся на форумах відповідної тематики, переймайте досвід успішних підприємців, які діють у вашому регіоні.

Оптимальний варіант - знайти досвідченого наставника, який буде допомагати вести бізнес на початку. Він порадить, як придбати обладнання, де краще замовляти тканини й витратні матеріали, як організувати збут продукції.

Які труднощі можуть чекати на підприємця?

У новачків можуть виникнути такі проблеми:

  • незадовільні показники продажів;
  • невиконання бажаної кількості замовлень через брак персоналу або часу;
  • простій у роботі через людський фактор;
  • брак компетентності у працівників.

Щоб уникнути цих складнощів, ви маєте добре орієнтуватися у швацькій справі. За статистикою, більшість успішних власників ательє самі вміють і полюбляють шити, знають, як обирати сировину, виявляють творчий підхід до справи. Ці якості необхідно поєднувати з грамотним менеджментом.

Бажання вчитися і постійно вдосконалюватися також гратиме на успішність справи у довгостроковій перспективі.