Окрема тема для розмови - навчання за кордоном. У прагненні дати якомога більше своїм дітям батьки часто замислюються про таку перспективу. Але вивчення інформації про отримання освіти за кордоном часто викликає якщо не паніку, то вже ставить в тупик точно. Яку країну вибрати? Чи так важлива необхідність знання іноземної мови? І, найголовніше - чи є шанс вивчитися безкоштовно?
Безумовно, навчання іноземних громадян в європейських і американських вузах - задоволення недешеве. Сьогодні ми розповімо про те, як отримати можливість навчатися в престижному вузі з мінімальними витратами або взагалі безкоштовно.
Що ж, якщо ви визначилися з пріоритетами і рішуче налаштовані на отримання безкоштовної освіти за кордоном, наступним логічним кроком є вибір країни і вищого навчального закладу. Найчастіше майбутні абітурієнти вибирають між країнами Європи та США. І там і там можна вчитися безкоштовно. Доступними параметрами:
— отримання відповідної стипендії або гранту на навчання;
— спонсорська допомога;
— вибір ВНЗ з необхідністю оплати тільки студентських внесків;
— дистанційне навчання.
Для отримання гранту або стипендії абітурієнту необхідно зв'язатися з організаціями, здатними оплатити їх навчання в коледжі або ВНЗ. Це можуть бути благодійні фонди, громадські організації або навіть великі міжнародні корпорації. У такій ситуації дуже важливу роль відіграє так званий мотиваційний лист, або ж твір.
Ви розраховуєте на те, що за вашу навчання будуть платити? Що ж, доведіть і обґрунтуйте те, що саме ви гідні отримати цю стипендію. Написання мотиваційного листа або есе - стандартна вимога практично кожної грантової заявки. Не вмієте писати твори? Не біда: https://uk.edubirdie.com/ зроблять це за вас. За посиланням - написання письмових робіт на будь-який смак: від дисертацій до любовних записок. Мотиваційні твори є також.
Спонсорська допомога. Спосіб, схожий на отримання гранту, але з нюансом: за ваше навчання платить компанія, зацікавлена в співробітниках. Завдання - знайти підходящу вакансію і відповідати її вимогам. Найчастіше спонсорська допомога доступна в таких областях, як IT-технології, програмування та прикладні дисципліни. Якщо область ваших інтересів збігається з описаним вище - дерзайте!
Оплата студентських внесків. Не так давно ВНЗ великої кількості європейських країн, таких як Словаччина, Чехія або Норвегія, зробили вищу освіту безкоштовною. Звичайно ж, не все так просто. Залишилася так звана сплата “студентського внеску”. Це щорічна або семестрова сума, що покриває мінімальні витрати на навчання. Найчастіше вона становить від 500 до 1500 гривень. Це в рази менше повної вартості навчання в більшості європейських навчальних закладів, а кількість ВНЗ, що пропонують подібні умови, зростає з кожним роком.
Дистанційне навчання. Велика кількість іменитих університетів сьогодні пропонують пройти онлайн-навчання. Така форма має величезну кількість плюсів. Вам не потрібно витрачатися на дорогу, проживання та харчування в чужій країні. А диплом, навіть отриманий онлайн, часто має реальну вагу при влаштуванні на роботу. При цьому для навчання вам потрібен лише комп'ютер!
Наступним кроком стане вибір ВНЗ. Якщо ви визначилися з місцем навчання, слід ретельно вивчити правила подачі документів та умови вступу. Як правило, практично в будь-який університет можна поступити безкоштовно або з великою економією. Слід лише ретельно вивчити інформацію на сайті або написати на пошту адміністрації. Як то кажуть, за попит грошей не беруть!
Також не зайвим буде вивчити досвід інших студентів. Чи не ви перший хочете отримати гідну освіту за кордоном. Вивчайте студентські форуми. Не бійтеся радитися, особливо зі студентами-співвітчизниками. Відвідуйте профільні виставки: за лушпинням реклами там можна дізнатися багато важливої інформації і зав'язати цікаві знайомства.
Останнє і головне: спробуйте! Сьогодні світ як ніколи відкритий і доброзичливий. Навчання за кордоном це не тільки престижно, а й дуже цікаво. Подібний досвід стане неповторним і незамінним, а вражень вистачить на все життя.
Сподіваємося, що ми навели достатньо аргументів на користь того, що безкоштовне навчання в гідному закордонному вузі все-таки не є міфом. Почавши вивчати інформацію про можливості безкоштовного надходження до іноземного університету ви швидко побачите, що шансів набагато більше, ніж здається. Дерзайте! Європейські та американські навчальні заклади з кожним роком стають лояльними до студентів з країн СНД. Часто абітурієнтів лякає слабке знання мови або фінансове питання, але сьогодні інші пріоритети. На перший план виходить висока мотивація і готовність навчатися. Пробуйте - і у вас обов'язково все вийде!