Академік УАН Олег Мальцев не тільки провів порівняльний аналіз безлічі різних теорій з цього питання, але і провів власне дослідження. Одним з трудів, які аналізував учений, є книга «Фінансовий інтервал» англійського аристократа Девіда Робінсона. Цей багатий чоловік витратив більшу частину життя на вирішення рівняння, чому одні люди працюють з ранку до вечора й отримують 10 $, а інші майже не працюють, але отримують в десятки разів більше. Протягом життя він вивчав все, що з цим пов'язано, але нічого не давало ніяких результатів до тих пір, поки він не вивів для себе імпульсну теорію.
Відповідно до цієї теорії, людина живе від імпульсу до імпульсу. Робінсон помітив, що слова людини чітко відображають імпульси на своїй сестрі, яка постійно говорила одні й ті ж фрази: «1 хвилинка», «Через 5 хвилин буду», «Ще 15 хвилин». Він проаналізував ці слова, склавши динамічну таблицю. В результаті отримав 5 інтервалів: 30, 15, 10, 5 та 1 хвилина.
Робінсона осяяло, і він став спостерігати, чи не всі люди роблять так само. З'ясувалося, що вони використовують саме ці цифри та не використовують інших. Тоді він спробував припустити, що це і є імпульс, в рамках якого людина здатна діяти. Вчений О.В. Мальцев в результаті досліджень прийшов до тих же самих висновків, але крім цього зробив ще ряд цікавих спостережень.
Академік УАН Олег Мальцев провів дослідження - як працюють ці інтервали, і зіставив їх з принциповою схемою побудови фінансової системи, виведеної їм на базі прикладної науки. Як з'ясувалося, інтервали відповідають 4-м видам грошей:
- Клінящіе,
- Дистанційні,
- Площинні,
- Ударні гроші.
В результаті цих досліджень з'явилася робоча методика «Система коротких інтервалів» Мальцева, яка дозволяє, використовуючи в роботі по певній системі інтервали, вибудувати свою власну фінансову систему. Для того, щоб у людини в житті з'явилися клінящіе гроші, досить працювати кілька інтервалів в день по 1 хвилині; щоб з'явилися дистанційні гроші досить працювати кілька інтервалів в день по 5-10 хвилин; щоб вийшли площинні гроші - кілька інтервалів в день по 15 хвилин; а щоб вийшли ударні гроші - всього лише 30 хвилин в день. Якщо це об'єднати в систему, поглибити, то рівно через рік у людини вистроїться фінансова система (книга "Сідло фінансової грамотності").
Якщо людина - нейрофізіологічна конструкція, щоб вийти за це порочне коло, потрібно визволитися від інтервалів, взяти їх під контроль, використовувати людський імпульс у свою користь. Для того, щоб зробити досягнення результатів ще більш керованим, необхідно задуматися про те, що ви використовуєте для вирішення задач в житті. Про інструменти прикладної науки виконання задач, ви можете більше дізнатися, подивившись лекції онлайн вченого О.В. Мальцева та інших експертів.