Стильно, комфортно і безпечно для здоров’я: як правильно носити міський рюкзак

Якщо ви носите поясну сумку (її ще в народі називають бананка) по-новому, тобто через плече, а рюкзак одягаєте навіть поверх суворого пальто - тоді ви явно вже ознайомилися з трендами цього сезону, розглядаючи лук-буки модних брендів.

Саме зараз інтернет-магазин http://smartbag.com.ua зі значними знижками пропонує широкий асортимент стильних, функціональних і надійних міських рюкзаків, чоловічих і жіночих сумок.

В епоху широкого поширення всіляких гаджетів рюкзаки перейшли з розряду спортивних, похідних і шкільних атрибутів в звичайні, універсальні. Тому сьогодні їх можна сміливо комбінувати із суворим дрес-кодом менеджера і вписувати в лаконічний ансамбль леді-бос. У минулому столітті вас би за таке «з’їли з потрохами»!

Єдине, дотримуйтесь класичного правила - гармонійно поєднуйте колір і фасон рюкзака з одягом, щоб не виглядати безглуздо. Наприклад, маленький шкіряний аксесуар буде відмінно поєднуватися з однотонним пальто бойфренд, а великий полотняний рюкзак-мішок красиво доповнить парку. Хоча строгих правил в цьому плані сьогодні нема. Ви можете носити рюкзаки з чим завгодно і як завгодно.

Але сьогодні ми хочемо торкнутися теми, що не тільки стосується моди, а й здоров’я. Так як же правильно носити рюкзак, щоб не тільки виглядати на всі 100%, але і зберегти поставу?

Вибір рюкзака

1. Якщо ви зобов’язані тягати важкі речі, і, що гірше, практично цілий день - обов’язково зверніть увагу на спинку і шлейки рюкзака. В ідеалі спинка повинна бути анатомічної форми. Особливо це актуально для школярів, у яких формується постава. У такій спинці вшиті жорсткий каркас і спеціальні м’які вкладиші, які пружинять і не дають рюкзаку тиснути на спину людини.

2. Другий нюанс - м’які широкі лямки (приблизно 4-8 см). Такі шлейки запобігають м’язовим спазмам в області плечей і не перешкоджають нормальному кровотоку.

3. Велика перевага - наявність поясного ременя. Він допомагає знизити навантаження на спину, частково переносячи її на нижню частину тіла.

4. Якщо рюкзак ви будете носити в спекотну пору року, зверніть увагу на вентильовану сітку позаду. Ваша спина буде сухою, а прогулянка більш комфортною в цілому.

Скажіть стоп носінню рюкзака на одному плечі

Як би не прикро це звучало, але носити рюкзак на одному плечі, як це роблять багато, не рекомендується. Навіть відносно легкий. Таким чином, йде нерівномірний розподіл ваги ноші, і хребет потрохи починає викривлятися.

Регулюйте вагу ноші

Медики розробили формулу, при якій ваша спина не постраждає: максимальна вага ноші повинна бути максимум 20% від вашої ваги. Якщо ви середньостатистична дівчина 55 кг - не носіть на спині більше 11 кг (включно з рюкзаком)!

Перед виходом на вулицю переконайтеся в тому, що спина вам скаже «спасибі»

Перевірте, чи правильно відрегульовані лямки. Якщо рюкзак щільно прилягає до спини, то все нормально. Якщо бовтається - затягніть шлейки трохи тугіше.

Також покладіть всі речі в правильному порядку: важкі книги, і інші тягарі покладіть в ближній до спини відсік, а канцелярію, блокнот - в передню або бічну кишеню. Недарма ж виробники роблять спереду відділення для дрібниць, а біля спини найбільш об’ємне - для ноутбуків, підручників, пакетів з покупками. Це щось з правил фізики: важкий вантаж потрібно визначити ближче до центру тяжіння тіла, щоб його було легше нести.

Не носіть рюкзак в руці

Верхня ручка-петля призначена аж ніяк не для перенесення виробу. За неї можна підвішувати рюкзак або перехоплювати у іншої людини. Але нести в руці (як сумку або пакет) рюкзак вкрай небажано, особливо регулярно: бічне навантаження провокує розвиток сколіозу.