Вчені довели шкоду кави без кофеїну

Любителі збадьоруючої ароматної філіжанки кави часто бояться шкідливого впливу кофеїну на свій організм, але відмовляти собі у смачному напої не хочуть. В якості альтернативи багато просто п'ють каву без кофеїну, вважаючи що такий напій не принесе шкоди.

Насправді це помилка і така кава набагато шкідливіша для серцево-судинної системи, ніж її «справжній» аналог. І перш, ніж обгрунтувати це твердження, зазначимо, що кавовий магазин brayval-coffee.com.ua пропонує  найвищої якості натуральну і розчинну каву, а також найсучасніші кавомашини по найкращій вартості.

Отож, фахівцями американської клініки Fuqua Heart Center під керівництвом доктора Роберта Суперко було обстежено 187 осіб на предмет впливу кофеїну на роботу серцево-судинної системи. Результати дослідження були опубліковані в науковій роботі «Кава і обмін ліпопротеїдів», причому було встановлено, що кава без вмісту кофеїну на 18% збільшувала рівень вмісту в організмі вільних жирових кислот. Вчені розповіли, що такі кислоти є основою для вироблення шкідливого холестерину, який має властивість утворювати на стінках кровоносних судин небажаних атеросклеротичних бляшок.

Під час проведення дослідження було виявлено, що рівень жирних кислот у членів групи, які пили «нормальну» каву ніяк не змінився, а ось у тих, хто вживав напій без кофеїну цей показник збільшився на 8% - в крові з’явився аполіпопротеїн B, спеціальний білок , який має прямий зв’язок з холестерином.

Вченими Університету Арізони було проведено аналогічне дослідження. Тестування проводилося швидше не в напрямку шкоди, а в напрямку недостатньою користі. Члени групи кожен день випивали по дві чашки кави, вранці і ввечері. Половина групи пила напій з вмістом кофеїну близько 300 мг, а друга половина - 5-10 мг, тобто практично без нього. В результаті було встановлено, що люди, які пили «нормальну» каву не показували зниження пам’яті протягом дня, як зазвичай це відбувається через втому. У решти ж було виявлено таке зниження.

Шкода кави без кофеїну насправді полягає зовсім не в її відсутності, а в технології виробництва такого напою. Кофеїн, сам по собі, в малих дозах досить корисний, але прийнято вважати, що він сильно впливає на серцево-судинну систему, тому і з’явився напій без такого змісту.

Технологія справжньої декофеїнізації - процедура досить дорога і складна, тому до хороших сортів кави не застосовується. В якості полегшеного варіанту напою використовується сорт кави зі зниженим вміст кофеїну - саме ці зерна містять масу жирів, які шкідливо впливають на організм. Плюс такі зерна не такі ароматні, тому доводиться додавати ароматизатори. Висновки очевидні!