5 важливих моментів пошуку роботи в інтернеті

Інтернет стає необхідним інструментом для пошуку роботи, більше 80% претендентів використовують різноманітні спеціалізовані веб-ресурси. Ймовірно, інші 20% претендентів задаються питанням: чи варто там шукати і, головне, як правильно шукати роботу через інтернет?

Що ж потрібно знати, щоб серед усього розмаїття розміщених в інтернеті вакансій знайти найбільш підходящу?

Важливо знати, де шукати роботу через інтернет

Навряд чи можна знайти роботу через інтернет, якщо не мати ні найменшого уявлення, де її шукати. Можна почати з загальновідомих ресурсів на кшталт work.ua, чи rabota.ua, а якщо вам потрібна робота в Долині, то для цього краще зайти на k-zone.if.ua.

На кожному сайті є функціонал “пошук” - це пошуковий рядок, в який можна ввести запит і натиснути Enter, після чого будуть представлені результати пошуку на сайті за запитом. Написавши в пошуковому рядку на сайті бажану посаду, Ви отримаєте багато позицій, можливо навіть більше, ніж людина зможе обробити. А натиснувши опцію «розширений пошук», за допомогою різних фільтрів (розмір заробітної плати, сфера діяльності та ін.) можна звузити пошук.

На більшості подібних сайтів вже є готова форма резюме, яку здобувачеві залишається заповнити і в один клік відправити резюме роботодавцю.

Якщо Ви шукаєте роботу в індустрії, з якою вже знайомі, можна спершу не заходити на спеціалізовані сайти з пошуку роботи. Краще відразу йти на сайти великих компаній, що працюють в цій галузі. На сайтах практично кожної компанії є розділ “Кар’єра” або “Вакансії”, де роботодавець розміщує наявні вакансії, а також залишає контактний телефон та електронну поштову скриньку, на яку можна надіслати своє резюме.

Не варто зациклюватися на певній посаді

Ви вважаєте себе відмінним діловодом, але хороша робота може ховатися під іншою назвою, наприклад, фахівець відділу сервісу, помічник керівника або особистий помічник, секретар, адміністративний менеджер і т.д. Необхідно детально дізнатися про функції і які навички необхідні, щоб отримати цікаву Вам посаду.

Проявіть професіоналізм вже на етапі пошуку

Якщо Ви знайшли оголошення про роботу в інтернеті, а не в місцевій газеті, це вже говорить про те, що ви мало-мальськи володієте комп’ютером.

Важливо грамотно скласти резюме і повністю виключити наявність помилок. Це також підтвердить рівень вашої комп’ютерної грамотності. Відправляти резюме бажано в форматі PDF, цей формат гарантовано читається на комп’ютері з будь-яким програмним забезпеченням. Адже якщо потенційний роботодавець не зможе відкрити ваше резюме, він, ймовірно, просто видалить його. Або ж файл з незвичайним розширенням автоматично потрапить в папку спам, де його ніхто не знайде.

Важливо чітко відстежувати всі свої заявки

Краще завжди тримати при собі записи або роздруківки про компанії (посада, контактні телефони, коротку інформацію про діяльність компанії), в які були відправлені резюме. По-перше, це виключить повторне звернення в одну і ту ж компанію. По-друге, якщо ваш потенційний роботодавець несподівано подзвонить, Ви легко зрозумієте, з ким розмовляєте, запитавши лише назву компанії.

Роботу шукаємо в інтернеті, а живемо в реальному світі

Не варто відгукуватися на вакансії, якщо не впевнені, що володієте необхідними для неї навичками. Роботодавці вміють перевіряти компетентність найманих працівників за допомогою різних способів.

Спілкуючись з роботодавцем через інтернет, досить легко “пустити пил в очі” і надати помилкову інформацію про себе. Але тим самим можна обдурити самого себе, а також по-дурному виглядати на співбесіді і в підсумку тільки втратити свій час.