Одягаємося в офіс: як не виглядати дешево

Тим, хто працює в офісах щодня доводиться вирішувати проблему дотримання офісного дрес-коду. Одягатися в діловому стилі легко, якщо ти Кейт Міддлтон. Але що робити, коли акуратні сукні ціною в п'ятизначний суму - не по кишені?

Анастасія Олексієнко, стиліст, автор «Модного блогу», знає, як одягатися на роботу дівчатам з невеликим бюджетом. Перш за все, вам потрібно зрозуміти - то, як ти виглядаєш, не завжди залежить від бюджету. Моторошні «офісні» костюми, які частіше підходять для зав’язки сюжету в порнофільмі, коштують зазвичай не дуже-то дешево. При цьому навіть в недорогих молодіжних магазинах можна без проблем зібрати робочий гардероб.

Ще один важливий нюанс: вимоги в статуті компанії «дотримуватися ділового стилю одягу» зовсім не означають, що треба виглядати як Людмила Прокопівна з відомого радянського фільму, або, що ще гірше, як дівчина з реклами магазину «Діловий одяг». Так, діловий стиль висуває певні вимоги, але це зовсім не означає, що треба заганяти себе в рамки поганих костюмів. Не потрібно перетворювати себе в карикатуру з дев’яностих.

Найбільш спірний момент - це джинси. У деяких компаніях дозволено їх носити не тільки по п’ятницях. В інших - навіть в п’ятницю немає послаблень. Якщо в вашому офісі допускаються класичні джинси, це відразу спрощує все. Джинси плюс блузка і жакет - і ось вже базовий мінімум.

Друге важливе питання - умови роботи. Зрозуміло, що у вчительки будуть не такі потреби, як у медсестри. Менеджер в банку буде одягатися інакше, ніж дизайнер. При цьому все, що можуть носити дами цих та інших професій можна назвати діловим стилем.

Чого слід уникати

- занадто короткої довжини. По-перше, коли спідниця прикриває коліна - це в більшості випадків робить вас візуально стрункішою і вищою. По-друге, коротка спідниця не тільки зайво сексуальна, але і не дуже зручно в офісі. Оптимальна довжина - до коліна або трохи нижче.

- видимої сексуальності. Це коротка спідниця, глибокі вирізи, недоречні вставки з мережива або прозорих тканин.

- нарядності. Не треба намагатися зробити свій робочий гардероб «нарядненьким». Ошатність такого роду - це несмак в 99.9% випадків.

- трикотажу. З ним треба бути дуже акуратним. Особливо з дешевими тонкими водолазками, які купуються заради зручності і щоб носити під сукні з коротким рукавом.

- важливості і статусності. Не треба намагатися здаватися важливіше, ніж ти є. У кращому випадку, будеш виглядати, як дівчина з картинки з фотобанку по запиту «жінка в офісі». Повір, ті, хто дійсно займає високу позицію, в більшості випадків одягаються не так, як це уявляють бренди, які спеціалізуються на жіночих офісних сукнях і костюмах.

Як вибирати одяг для офісу

Штани. Це зовсім не обов’язково повинні бути костюмні брюки. Ви можете вибирати навіть дизайнерські моделі, якщо правильно їх обіграєте. Не бійтеся експериментувати. Важливо, щоб штани добре сиділи і давали свободу руху.

Спідниці. Як вже було сказано, оптимальна довжина - до коліна. Це може бути як і олівець, так і спідниця вільного крою. Складно тільки з відверто жіночними моделями. Силуети типу нью-лук погано вписуються в офісні будні.

Жакети. Жакет повинен добре сидіти і бути актуальним. Якщо у вас маленький бюджет, експериментуйте з жакетами дешевих брендів. А після того, як знайдете оптимальну модель для себе - можна шукати таке ж, але у більш дорогих марок. Або ж шити на замовлення по вже наявній моделі. Дуже важливо в жакетах звертати увагу на фурнітуру. Саме всі ці гудзики, брошечкі і кантики і здешевлюють ті жакети, які масово представлені в магазинах ділового одягу.

Трикотаж. Трикотажними можуть бути кардигани і накидки. Якщо говорити про водолазку - то вона повинна бути більше схожа на светр, ніж на тонку кофтинку. Трикотажні сукні повинні мати об’ємну рельєфну в’язку. Плаття з тонкого трикотажу, під яким вимальовуються контури білизни, неприпустимі.

Блузки. Намагайтеся вибирати блузки вільних силуетів, які зручно заправляти в штани або спідницю. Бажано, щоб блузки були без декору. Ніяких оборочок, витребеньок та іншого візуального сміття.

Костюми. Купуючи костюм, старайтеся вибрати той, що буде поєднуватися з іншими речами - тоді ви зможете носити верх окремо, а низ окремо. В образі речі вроздріб виглядають набагато цікавіше, ніж повністю один костюм.

На сайті https://plitkar.com.ua/ ви дізнаєтесь про декілька цінних прийомів, завдяки яким ви будете виглядати на роботі максимально стильно і професійно.