Як відомо, активи багатьох вітчизняних фінансово-промислових груп оформлені на нерезидентні структури, зареєстровані в, так званих, офшорних юрисдикціях. Широке використання офшорів при веденні бізнесу зумовлена великою кількістю чинників.
Переваги офшорів
1. Вельми цінною є можливість збереження конфіденційності комерційної інформації. В офшорних зонах інформація про власників або акціонерів копаній є закритою. Крім того існує можливість призначення в компанії так званих номінальних директорів і акціонерів, що додатково забезпечує конфіденційність інформації про кінцевих власників.
2. Перевагою офшорів також є простота і швидкість установи такої компанії. Для початку її функціонування необхідно визначити, хто в компанії буде директором, акціонером, розмір статутного капіталу, відкрити банківський рахунок. При цьому не обов’язково фізична присутність засновника в країні реєстрації офшору. А на сайті https://www.nexus.ua/ ви дізнаєтесь про діяльність компанії Nexus Ltd, завдяки якій ви зможете швидко і з мінімальними фінансовими витратами зареєструвати бізнес в офошорі, а також надійно захистити активи, грамотно інвестувати вільні кошти, максимально оптимізувати податки.
3. Корпоративні характеристики і основні структурні елементи типової офшорної компанії відрізняються гнучкістю і простотою, як в обслуговуванні, так і в управлінні.
4. Важливою перевагою офшорів є можливість застосування іноземного права. Наприклад, можливе застосування іноземних правових механізмів, які поки не мають достатньої практики застосування в Україні. При цьому існує можливість розгляду спорів в закордонних судах, що забезпечує більш компетентний і неупереджений розгляд суперечок в порівнянні з українською юрисдикцією, пов’язаних з іноземною компанією.
5. Такі фактори як можливість застосування іноземного права, розгляду спорів в закордонних судах і інші, роблять офшор привабливим для іноземних інвесторів, для яких офшорна компанія є більш зрозумілим інструментом ведення бізнесу, ніж українська юридична особа. Таким чином, офшор є ефективним інструментом залучення інвестицій. Володіння зарубіжною структурою дозволяє отримати доступ до більш дешевого фінансування від зарубіжних фінансових інститутів, таких як банки, фонди, приватні інвестори.
6. Ще однією перевагою використання офшору є те, що він може виступати власником активів іноземних компаній та консолідувати основний прибуток від всього бізнесу. Офшорна компанія може мати рахунки в будь-яких банках світу, в тому числі, де відсутній валютний контроль, що в свою чергу сприяє оперативному руху грошових коштів. Вміле використання офшору є ефективним інвестиційним механізмом, так як дозволяє акумулювати кошти і направляти їх на перспективні проекти в інших юрисдикціях. При цьому забезпечується як збереження капіталу, так і його мобільність, завжди існує можливість з мінімальними витратами передати акції і частки офшорної компанії.
7. Варто відзначити таке важливе перевагу офшорних компаній як мінімальні вимоги щодо ведення обліку та надання фінансової звітності.
8. Податковий фактор відіграє особливу роль в бізнесі і враховується при прийнятті ділових рішень, тому скорочення податкових платежів також можна назвати серед переваг офшорів. При цьому в офшорних територіях застосовується дуже низька або взагалі відсутня оподаткування компаній, існує лише фіксований щорічний збір, який не залежить від величини доходу компанії. В цілому використання офшорних компаній дозволяє оптимізувати оподаткування підприємницької діяльності.