Гіпсокартон: в воді не тоне, у вогні не горить
Всім нам відомо, що гіпсокартон - матеріал широкого спектру застосування. Це простий і відносно недорогий спосіб не тільки зробити поверхню стін чи стелі ідеально рівними, але і чудова можливість замаскувати труби, дроти і інші комунікації. Не зважаючи на безліч переваг, існує помилкова думка, що цей матеріал не переносить вологи і високу температуру. Втім вона спростована, причому як виробниками гіпсокартону, так майстрами, які працюють з цим матеріалом. Справа в тому, що існує спеціальні види гіпсокартону, які використовуються в обробці ванних кімнат чи повітроводів - вологостійкий і вогнестійкий. А тут їх можна придбати по найкращій вартості.
Відрізнити вогнестійкий гіпсокартон від інших видів досить просто. Колір картону, який покриває лист - рожевий, тоді як у простого гіпсокартону він сірий, а у вологостійкого - зелений. Під картоном у листів вогнетривкого гіпсокартону знаходиться все той же гіпс, тільки оброблений армуючим скловолокном. При виникненні пожежі і обгоранні верхнього шару листа, його сердечник тримається в первісному стані довше, ніж у звичайного гіпсокартону.
Без протипожежних добавок гіпсокартон може витримати близько 20 хвилин. Це означає, що такі листи повністю руйнуються при впливі відкритого вогню після закінчення цього часу. Вогнезахисні листи більш стійкі - вони руйнуються тільки через приблизно 45 хвилин після початку загоряння. Справа у тому, що у складі сердечника знаходиться близько 20% (від загальної маси листа) кристалізованої води, тому під час пожежі він виступає в ролі «пожежника» для самого себе.
В іншому ж вогнестійкий гіпсокартон нічим не відрізняється від звичайного - він також має здатність «дихати» і відрізняється екологічною безпекою. До речі, існує гіпсокартон, що володіє вогнетривкими і вологостійкими якостями, який називаеться вологовогнестійкий гіпсокартон. Він володіє всіма характеристиками вологостійкого, тому його без побоювання можна монтувати в приміщеннях з підвищеною вологістю.
Де можна застосовувати вогнестійкий гіпсокартон?
Насправді, сфера використання цього різновиду гіпсокартону досить широка
- Оздоблення стін виробничих приміщень з особливими вимогами до обробних матеріалів;
- Оздоблення котельних і бойлерних як комунальних, так і приватних;
- Монтаж міжкімнатних каркасних перегородок з наповненням з термостійких волокон (базальтова вата) і пустотілих, якщо передбачено розміщення силових комунікацій;
- Оздоблення стін в дитячій кімнаті для підвищення вогнестійкості;
- Оздоблення громадських приміщень масового відвідування;
- Декорування та оздоблення стін, і пристрій простінків в навчальних закладах;
- Внутрішня протипожежна обробка дерев’яних будівель, гаражів, дачних будівель житлового призначення;
- Кострукції побутових повітропроводів.