З чого зроблений профіль
Класика - це полівінілхлорид (ПВХ), посилений сталевим армуванням, стійкий до перепадів температури і здатний прослужити понад 50 років, абсолютно безпечний для здоров’я людей і тварин. ПВХ-профіль повинен бути позбавлений зовнішніх дефектів, нерівностей і хімічного запаху.
Визначтеся, профіль якої ширини вам потрібен
- 60 мм підійде, якщо ви хочете задовольнити базові потреби в теплі, тиші, комфорті. Профіль такої ширини панував на всіх ринках в 1990-х роках: це ті самі євровікна, які так до речі прийшли на зміну застарілим дерев’яним конструкціям. Профіль шириною 60 мм підходить для одинарного скла товщиною 4-10 мм або склопакетів товщиною до 32 мм, частіше однокамерних.
- 70 мм підвищує експлуатаційні показники на 30% в порівнянні з 60 мм. Придатний майже для будь-яких кліматичних умов і до сих пір був найпоширенішим в Україні. Підходить для двокамерних склопакетів товщиною до 40 мм з енергозберігаючими, сонцезахисними або комбінованими покриттями, пуле- і вогнезахисними складними клеєної стеклами.
- від 80 мм на даний момент дає максимальні технічно можливі експлуатаційні показники, які перевищують нормативні вимоги для всіх наших регіонів з великим запасом. З кінця нинішнього року вони за термінами виготовлення і за ціною стали вітчизняному покупцеві доступніше, ніж раніше. Профілі шириною 80 мм і більше дозволяють встановлювати склопакети товщиною до 50 мм.
Скільки камер з повітрям потрібно
Камери з повітрям призначені для збереження тепла і тиші. Чим їх більше - тим тепліше і тихіше буде в приміщенні. Найпоширеніші сучасні моделі пластикових вікон - з 3 і 5 камерами, а взагалі їх буває до 8 штук. Вибір залежить від ваших умов проживання: в порівняно теплому кліматі на вікно, що виходить в тиху вулицю, можна обмежитися конструкцією з невеликою кількістю повітряних камер, і навпаки.
Виберіть свій варіант склопакетів
Склопакет - це два або три скла, скріплених між собою дистанційними рамками в одну або дві камери (в залежності від цього їх називають 1-камерними або 2-камерними). У нас найчастіше зустрічаються однокамерні склопакети з двох герметично з’єднаних стекол, але в холодних північних регіонах такого варіанту може виявитися недостатньо.
Найважливіший компонент склопакета - це саме скло і його якість. Оптимальним варіантом експерти вважають скло з комбінованим покриттям або клеєні скла на зразок “триплекс”. Вони підвищують комфорт взимку і влітку, знижуючи витрати на опалення і кондиціонування, пропускають менше шуму ззовні і краще захищені від злому. А на їх здатності пропускати світло в порівнянні зі звичайним склом це позначається незначно.
“Триплекс” ідеально підходить для вікон з високим ризиком ушкоджень: якщо розбити таке скло, воно не розлетиться, як звичайне, а залишиться на спеціальній захисній плівці. Таке скло незамінне в школах, дитячих садах та інших соціальних установах.
Не економте на фурнітурі
Стулки сучасних склопакетів з товстим склом важать багато і можуть щорічно відкриватися і закриватися понад тисячу раз. Неякісна фурнітура вже через кілька місяців користування вікнами почне створювати проблеми: ручки розбовтуються, з-під стулок дме, петлі ламаються. Щоб позбутися від подібних явищ, вибирайте продукцію відомих виробників - Roto, Siegenia, Maco, GU, Winhaus, які дорожать своєю репутацією.
Обираючи металопластикові вікна для дому чи офісу, зверніть увагу на інноваційну профільну систему GENEO від REHAU. Саме ця система забезпечить максимальну надійність, енергоефективність, захист від злому, і естетичну привабливість вашим вікнам.