Весняне внесення добрив - найважливіша підгодівля, завдяки якій Ви намагаєтеся забезпечити рослину повноцінним живленням на весь вегетаційний період. Внесення весняних добрив гарантовано насичує землю базовими поживними речовинами.
Мабуть, найбільш відповідальна весняна підгодівля проводиться перед весняним перекопування, так як вносяться добрива, які допоможуть рослинам, так би мовити, на старті. Можна вносити мінеральні та органічні добрива, все залежить від Ваших переваг і від поставлених завдань. Втім, спеціалісти рекомендують грамотно комбінувати органічні і мінеральні підгодівлі.
І якщо органічні добрива (гній, торф, компост, тощо) можна заготовити самому, то якісні мінеральні добрива потрібно замовляти в перевірених місцях, наприклад на сайті uak.com.ua компанії «УКРАГРОКОМ», яка з 1999 року поставляє на вітчизняний ринок найвищої якості мінеральні добрива, мікродобрива, засоби захисту рослин, насіння.
Мінеральні добрива для весняної підгодівлі
Навесні рослини відчувають нестачу фосфору і калію. Це може завдати шкоди їхньому здоров’ю на найпершому етапі їх розвитку. Тому необхідно відновити живильний баланс.
Норма внесення мінеральних добрив навесні:
- Фосфорні добрива (суперфосфат подвійний) - 250 г / м2,
- Калійні добрива (сульфат калію, калійна сіль) - 250 г / м2,
- Азотні добрива (карбамід, сульфат амонію) - 300 г / м2.
Важливо знати! Азотні добрива потрібно вносити тільки в тому випадку, якщо грунт не отримував належної кількості органіки
Готові мінеральні добрива гарантують 100% отримання необхідного результату, з ними легко працювати і розраховувати дозу внесення.
Органічні добрива для весняного підживлення
Вносячи навесні органічні добрива, врахуйте деякі обмеження. Надлишок органіки може погубити молоду розсаду. Тим більше, якщо Ви використовуєте органічні добрива тваринного походження. Через їх надлишок рослини можуть заразитися грибком. Грибок поширюється з землі, проникає в кореневу систему і поступово вражає рослину повністю. Найбільше дістається від органічних добрив тваринного походження розсаді перцю, баклажан і томатів.
Тому, щоб уникнути гнильних процесів в землі, намагайтеся проводити такі підгодівлі дуже обережно і помірно, віддаючи перевагу більш сухим добривам. У цей період в землі ще достатньо вологи і рівень грунтових вод ще високий.
Для профілактики від грибків можна обробити землю препаратами, які борються з патогенною мікрофлорою. Наприклад, Фітоспорін-М надійно захистить рослини від бактеріальних і грибкових захворювань.