Як вибрати камеру відеоспостереження для вулиці?

Якщо вам необхідно організувати зовнішнє відеоспостереження, майте на увазі, що це не дуже просте завдання. Треба врахувати як параметри самої встановлюваної відеокамери, так і місце її розташування, щоб забезпечити достатню освітленість і хороший огляд.

Три роки тому відійшли в минуле чорно-білі камери, і та ж доля незабаром спіткає аналогові пристрої. Сьогодні виробники випускають тільки камери, що передають зображення в кольорі, причому з високою роздільною здатністю - HD. Нещодавно були презентовані і виведені на ринок аналогові відеокамери з роздільною здатністю в 3 і 4 Мп, а минулий рік ознаменувався появою AHD-відеокамер, що транслює картинку з параметрами 5 Мп і більше. Ці та інші найсучасніші камери відеоспостереження стандартів  IP,  HDCVI, і TurboHD, а также інше інноваційне обладнання для охорони, і безпеки пропонує по найкращій вартості інтернет-магазин pipl.ua. 

Які бувають камери відеоспостереження?

Перш за все, камери діляться на аналогові і IP, тобто, ті, що передають цифровий сигнал. Аналогові відеокамери працюють зазвичай в трьох форматах: HD-TVI, HD-CVI і AHD. Принципової різниці з точки зору якості зображення і так далі для користувача в цілому немає, просто вони були розроблені конкуруючими компаніями: TVI - Hikvision, CVI - Dahua, AHD - відкритий формат. В останньому працюють більшість китайських виробників.

Слід зазначити, що якщо ви підшукуєте відеокамеру для старого відеореєстратора, вам слід розглядати тільки гібридні пристрої, оскільки їх можна перемкнути в аналоговому режимі. Крім того, вашого старого реєстратору коли-небудь прийде кінець, і ось тоді ви потрете руки і переведіть свої камери в HD-режим.

У світі відеокамер існує безліч форматів, які між собою не сумісні, що створює певні проблеми для користувача. Звідси випливає висновок, що вам треба буде або купити відеореєстратор і камеру одного виробника, або користуватися мультігібріднимі відеокамерами, які можуть працювати в усіх аналогових режимах. Будемо сподіватися, що скоро епоха «аналога» остаточно закінчиться і дана проблема відійде в минуле.

Поговоримо тепер про IP-камери. Цифровий сигнал тут передається по кабелю UTP ( «кручена пара»). Для користувача, звичайно, немає великої різниці, який дріт йде від камери до реєстратора: коаксіальний або UTP - та й в якому форматі йде сигнал, його не цікавить. Але ось те, що IP-відеокамера дорожча, ніж відповідна аналогова, може грати роль. Тут важливо розуміти, що цифрові камери відеоспостереження можуть працювати зовсім без реєстратора, оскільки вміють зберігати відзняте на карту пам’яті, на комп’ютер або безпосередньо в «хмару».

Яку камеру відеоспостереження вибрати для вулиці

Тепер слід перейти до наступного питання: які камери відеоспостереження кращі для вулиці. Як вже говорилося вище, відповідь криється в ваших завданнях, оскільки одна справа, якщо вам необхідно оснастити територію заміського котеджу, і зовсім інша - якщо відеокамера буде розташована перед під’їздом на вулиці, причому повинна «бачити» не тільки потрібних людей, але і номери під’їжджаючих машин.

Почнемо з того, що камера, розташована на вулиці піддається впливу навколишнього середовища, наприклад, дощу, снігу, пилу і так далі, повинна бути сертифікована за стандартом пиловологозахищеності. По-друге, не можна закривати очі, що часи, коли наші співгромадяни били лампочки в під’їздах, ще не скрізь пройшли остаточно, так що не зайвим буде передбачити і цей фактор, встановивши антивандальну камеру.

Крім того, вона повинна бути стійка до перепадів температур. Зазвичай вуличні камери можуть працювати при температурах від -40 до +50 C, але для більш жарких регіонів має сенс купувати відеокамеру, більш стійку до спеки. Зрозуміло, коштувати вона буде дорожче. Наступним, не менш важливим параметром для вуличної камери відеоспостереження є чутливість. Вона впливає на ймовірність засвічення зображення і появи шумів. У недорогих моделях об’єктив камери захищає козирок.

За типом конструкції зовнішні камери діляться на поворотні, купольні і циліндричні. З першими все більш-менш зрозуміло: цей тип камер дуже зручний в тому випадку, якщо необхідно організувати відеоспостереження за кутовим ділянкою. Датчик руху відреагує на людину в кадрі, і камера сама простежить за ним.

Купольні камери гарні в тому випадку, коли необхідно організувати панорамне спостереження. Це, звичайно, зручно, але треба мати на увазі, що чим ширше кут огляду, тим нижче деталізація зображення. З іншого боку, такі прилади незамінні при організації відеоспостереження на відкритих майданчиках, наприклад, на дахах. Циліндричні камери дуже зручні при вуличному спостереженні: хоча вони досить великі і помітні, але їх корпус стійкий до вандалізму.