Порівнюємо вінілові і флізелінові шпалери

Ще якихось два-три десятки років тому на вітчизняному ринку можна було придбати тільки паперові шпалери. Однак тепер вибір величезний і часто покупець просто не може визначитися з тим, який тип шпалер краще підійде для обробки стін в кімнаті. У цій статті розглянемо докладніше, яка різниця між вініловими і флізеліновимі шпалерами

Вони мають різний склад і різні особливості нанесення на стіну. Обидва типи можуть бути виготовлені з матеріалів різної якості і відрізнятися за вартістю окремих марок. Одні більш вогнестійкі завдяки синтетичному складу, інші навпаки сприйнятливі до вогню, зате мають переважно натуральні компоненти виготовлення. А от компанія  «Галерея шпалер» пропонує чудові вінілові шпалери на флізеліновій основі, які ідеальним чином поєднують переваги цих двох типів шпалер. Про це читати детальніше ви зможете на сайті  yusi.com.ua. 

Вінілові шпалери і їх переваги

Це двошарові шпалери, де один шар - паперовий, а другий - синтетичний або полівінілхлоридний. Скорочено кажуть ПВХ. Це, по суті, аналог пластмаси. ПВХ також використовують при виготовленні лінолеуму, натяжних стель, меблів. Переваги вінілових шпалер в наступному:

- Широкий вибір дизайну шпалер. Вони не тільки мають найрізноманітніше забарвлення, але навіть можуть своїм видом імітувати шкіру, плитку, штукатурку тканину і мати найхимерніші рельєфи, поверхневі малюнки.

- Вінілові шпалери не горять. Їх синтетичний склад не підтримує горіння, що сильно підвищує безпеку проживання в кімнаті, де стіни обклеєні такими шпалерами.

- Стійкість до тривалого впливу прямих сонячних променів. Якщо кімната знаходиться на світлій стороні, то навіть через десяток років це не призведе до вицвітання шпалер.

- Стійкість до механічних пошкоджень. Вінілові шпалери не подряпаються і не відійдуть від стіни при сильному ударі, іншому фізичному впливі.

- Вони не бояться води. Шпалери легко можна мити. Це безумовно великий плюс, адже за роки експлуатації неминучі різні забруднення. Їх зручно протирати щіткою або ганчіркою, вимоченої в теплій воді з милом.

- Шпалери просочуються спеціальним захисним складом, що запобігає розвиток грибків і плісняви. Тому такі шпалери - хороший вибір для кімнати з підвищеною вологістю. Наприклад, ванної кімнати або кухні.

Недоліки вінілових шпалер

Мінуси вінілових шпалер виникають переважно через синтетичний тип даного матеріалу. Тому такий тип шпалер більш кращий для кухні, ванної кімнати, коридору, але не для спальні або дитячої. З найбільш відчутних недоліків можна виділити наступні.

- Погана повітропроникність. Шпалери «не дихають». Непропускання повітря робить приміщення більш задушливим і створює певну загрозу розвитку бактерій всередині матеріалу, хоча вона мінімізується при покритті захисним складом. Є також більш дорогі марки з мікропорами.

- Шкідливі речовини, що виділяються полівінілхлоридом. Це робить дані шпалери менш екологічними в порівнянні з конкурентами. Це ще одна причина, чому їх краще не вибирати для дитячої кімнати

Флізелінові шпалери: недоліки та переваги

Ці шпалери більш однорідні і мають натуральний склад - волокнисту целюлозу. Вони за цілою низкою характеристик перевершують вінілові і також у них є свої мінуси. Для початку наведемо головні переваги флізелінових шпалер.

- З ними стіни «дихають». У кімнаті, обклеєній флізеліновимі шпалерами, не буде душно.

- Добре маскують нерівності стін. Перед наклеюванням таких шпалер не потрібно тривалий оштукатурювання, адже вони самі відмінно ховають тріщини і візуально вирівнюють стіни, на які нанесені.

- При подальшому ремонті їх можна не зривати. Такі шпалери розраховані на те, щоб поверх можна було без проблем поклеїти новий шар.

- Їх можна фарбувати. При цьому фарба не зруйнує їх структуру, а навіть навпаки - зміцнить її.

- Екологічно чистий матеріал. Такі шпалери не виділяють ніяких шкідливих речовин, тому відмінно підходять для спальні та дитячої.

- Вони не розтягуються, не рвуться в процесі ремонтних робіт.

- Простий процес обклеювання стін. Завдяки міцності і однорідності матеріалу, немає небезпеки їх пошкодити при нанесенні. Тому, навіть якщо цим займається новачок, не буде ніяких проблем і можна все зробити самостійно.

На перший погляд відчутні плюси і жирна галочка в сторону флізелінових шпалер при виборі в порівнянні з вініловими. Але знову ж таки, скрізь є свої мінуси і не можна однозначно сказати, що краще, а що гірше. Отже, флізелінові шпалери - недоліки.

- Невелика дизайнерське різноманітність. Більшість таких шпалер однотипні, гладкі і схожі між собою. Хоча з’являється все більше марок з малюнком і власним тисненням.

- Погана стійкість до пошкоджень. Бамбукові шпалери схильні до деформації. Якщо в будинку є маленькі діти і тварини, то небезпека для таких шпалер зростає ще більше.

- Не можна мочити. Їх не вийде помити способом, аналогічним з вініловими. Це дає привід ще сильніше побоюватися ушкоджень, як і наступний пункт.

- Висока вартість. Натуральні флізелінові шпалери коштують недешево. Часто їх ціна в рази вище вінілових. Це звичайно компенсується їх плюсами, але й підвищена небезпека ушкоджень тут грає не на їхню користь при виборі.