Скажімо так, досить спірне твердження. Хоча в ідеальному збігу обставин це обопільна і продуктивна служба один одному для єдиного загального блага. Тому що, чим краще ви будете доглядати за своїм девайсом, тим довше і, звичайно ж, якісніше він прослужить.
На превелике щастя більшість шанувальників техніки Apple люблять свої “іграшки” і ставляться до них з особливим трепетом, що не може не радувати. Так як розробники ноутбука MacBook зробили все можливе для того що б порадувати своїх покупців. Але як зробити, так що б ваш улюблений MacBook служив вам довго, якісно і не переставав вас щодня радувати?
На що слід звернути увагу при чищенні MacBook
MacBook безсумнівно дуже потужний і крутий девайс. Але, на жаль, як і всі ноутбуки, його необхідно час від часу відносити в сервісний центр для чищення від пилу і заміни термопасти. Почистити MacBook потрібно в першу чергу для того що б застерегти його від перегріву. Так як саме кулера, які і виконують функцію охолодження, разом з повітрям втягують в себе пил, яка може перешкодити оперативній роботі вашого гаджета.
Як часто потрібно робити чищення MacBook? Фахівці радять вдаватися до цієї процедури не рідше разу на рік. Так само разом з чищенням ноутбука необхідно замінювати термопасту, так як з часом вона висихає і перестає добре виконувати свою функцію теплопередачі між чіпсетами. Що в свою чергу теж впливає на швидкість роботи.
Чи можна почистити MacBook самостійно? Звичайно можна, але не варто. По-перше, для такої процедури вам буде необхідний спеціальний набір викруток. По-друге, навряд чи ви зможете самостійно замінити термопасту. Ну і ще один аргумент, напевно, найвагоміший, на користь спеціалізованого сервісного центру те, що там ви отримаєте разом з чищенням діагностику вашого MacBook, що в свою чергу допоможе виявити виникаючих проблем задовго до її появи. Тим самим ви вбережете себе від дорогого ремонту. А загалом, ось сайт, де ви дізнаєтесь про діяльність сервісного центру А.СЕРВІС, досвідчені фахівці знають все про MacBook, та інші гаджети Apple, і зроблять все, щоб максимально продовжити термін служби вашому пристрою.
Чистий екран - запорука гарного настрою
Доброю звичкою однозначно стане своєрідний невеликий ритуал, який добре б виконувати хоча б раз на тиждень. Все досить просто. Беремо ганчірочку з мікрофібри, спиртові серветки або ж спрей для очищення екрана, і починаємо чищення. Спочатку протремо корпус, все ж я впевнений, всім більше подобається чистий MacBook, без слідів пальців і розводів. Так протираємо повітроводи для кулерів і всі зовнішні порти. Потім протремо клавіатуру та екран. Що б уникнути розводів на екрані, можна звичайною ганчірочкою з мікрофібри відполірувати екран відразу після чистки. Головна умова - не забути вимкнути ноутбук перед початком чистки.
Ще один невеликий лайфхак. Коли переносите свій MacBook на значну відстань, тобто в закритому часу він проведе не маленький проміжок часу, не полінуйтеся витратити на хвилину більше свого часу і повністю його вимкнути. А не просто закрити, відправивши в режим сну. Така, здавалося б, незначна дрібниця допоможе вашому гаджету прослужити вам більше вірну і тривалу службу.
Пилюка - головний ворог техніки
Так само не забувайте про те, де ви використовуєте свій MacBook PRO або MacBook Air. Пилюка на будівництві, дим кальяну або ж сигарет, пилові склади, це явно не піде на користь вашому ноутбуку. Адже пилюка це, мабуть, найдрібніший і злісний ворог будь-якої техніки. І ще, якщо ви переверне ваш гаджет, то побачите спеціальні гумові ніжки, і також там знаходяться виходи кулерів. Так ось, як би ми не любили повалятися в ліжку зі своєю іграшкою, подивитися відео на ютубі, або погортати стрічку новин, краще все ж робити це на гладкій поверхні, наприклад на вашому робочому столі. Так як в подушці, дивані і ковдрі знаходиться дуже багато дрібного пилу, від якого почне задихатися MacBook. Не варто допомагати накопичуватися пилюці там, де вона і так добре накопичується. А це як ми раніше обговорювали, не дуже добре впливає на працездатність і продуктивність.
Водні процедури - явно не найкраще заняття для MacBook
Всі ми любимо, поїсти, попити чаю під фільм, або гортаючи стрічку в соціальних мережах. Я впевнений, що практично ніхто навіть не замислювався про те, що це може стати фатальною помилкою для життя вашого гаджета. Адже навряд чи вода піде на користь роботі. Якщо ж, ви все-таки були неакуратними, і це сталося, то негайно повністю відключайте живлення вашого MacBook і переверніть його клавіатурою вниз, потім якомога швидше вирушайте в сервісний центр. Тоді буде шанс врятувати ваш ноутбук. І ще я думаю, варто нагадати про те що MacBook не найкраща іграшка для того що б її кидати або ж упускати, все таки трохи для інших цілей він був створений.
Як збільшити тривалість автономної роботи
Ну, ось ми і підібралися до найцікавішої частини. Як же все-таки збільшити термін служби батареї. Перша і головна омана то, що якщо ваш MacBook буде постійно перебувати підключеним до живлення від мережі, це ні в якому разі не продовжить термін життя батареї. Так як хімічні елементи, які знаходяться в батареях, влаштовані таким чином, що їм потрібно неодмінно працювати, в іншому ж випадку вони просто «забувають» як це, і з часом перестають тримати заряд, тим самим збільшуючи кількість циклів батареї. Тому періодично знімайте ваш ноутбук з заряду і опускайте відсоток заряду в проміжок від 40% до 60%.
Температура навколишнього середовища в якій працює і зберігається MacBook безсумнівно впливає на термін служби батареї. Компанія Apple досить чітко в інструкції по експлуатації вказує, що найприйнятніша для роботи кімнатна температура в межах 20-24 градусів. Ну а робочі режими потрапляють в діапазон від + 10º C до + 35º C.
Ще одна порада щодо батареї, це робити повний розряд до 20% коли MacBook вже сам починає проситися на заряд. І довести до повного 100% заряду. Застосовувати дану процедуру необхідно хоча б кілька разів на рік. Що, безсумнівно, допоможе пам’яті батареї бути в тонусі. Досить непогано буде за допомогою спеціального програм відстежувати стан батареї. По-перше, ви будете завжди знати, скільки автономної роботи ви можете собі дозволити зі своїм гаджетом. По-друге, якщо щось і станеться з батареєю, це простіше вирішити на початкових етапах. Так само під час довгих поїздок ви можете продовжити цикл заряду свого MacBook за допомогою відключення не потрібних функцій і зниження яскравості екрану. Ще можна відключити за необхідності підсвічування клавіатури, Wi-Fi і Bluetooth.