Фахівці стверджують, що вирішити ці проблеми допоможе придбання та встановлення спеціальних пристроїв, які вирівнюють напругу в домашній мережі і згладжують її перепади - стабілізатори напруги. В якості дійсно надійного пристрою можна назвати вітчизняну розробку, а саме стабілізатори Елекс, які ідеальним чином поєднали в собі доступну вартість і відмінну функціональність.
Використовуючи у своїй роботі різні принципи, всі стабілізатори служать для одного - вони знижують напругу при її критично високих значеннях і підвищують при низьких. Чи дійсно потрібен стабілізатор напруги, або ж можна обійтися і без нього, а всі ці слова - не більше як виверти виробників цих самих стабілізаторів? Давайте розбиратися.
Електричні побутові прилади, промислове обладнання, електроверстати - вся ця техніка розрахована на роботу зі стабільною і безперебійною напругою в мережі. Невиконання цієї умови призводить до таких наслідків:
· Підвищена напруга несприятливо позначається на роботі електромоторів і компресорів, які є важливими елементами холодильників, пральних машин, кондиціонерів, скорочує їх термін роботи.
· Результат роботи електроприладів при зниженій напрузі - зниження ККД, перегрів робочих вузлів і, як наслідок, все те ж зниження терміну служби.
· При аварії електромережі в ній може виникнути перенапруження - підвищення напруги до 300 V і більш. Практично для всіх побутових приладів ця ситуація загрожує виходом з ладу.
· Цим же загрожує і коротке замикання - зіткнення двох точок електричного кола з різними значеннями потенціалу (плюса і мінуса). У цьому випадку струм перевищує номінальне значення в кілька разів.
На роботі електроприладів негативно позначаються і електромагнітні перешкоди, що виникають в результаті роботи промислових установок, радіо- і телестанцій, антен мобільного зв’язку.
Якщо у Вашому будинку періодично тьмяніє світло, якщо трапляються перешкоди на екрані телевізора, холодильник «не холодить», а чайник гріє воду довше звичайного - у наявності проблеми зі стабільністю напруги. Не варто чекати, поки вийде з ладу якийсь прилад - вживайте заходів вже зараз!
Тепер Ви розумієте, для чого потрібен стабілізатор напруги, і переконалися в тому, що він дійсно необхідний? Прийнявши рішення купити цей пристрій, потрібно ознайомитися з критеріями його вибору і правильно розрахувати його потужність, але про це ми поговоримо в іншій статті.