Які ж основні дії необхідно зробити, щоб ваш майданчик у всесвітній мережі став надзвичайно корисним для бізнесу інструментом? Загалом, тут як не можна до речі підійде приказка «гарний початок - половина справи». А якщо по порядку, то покрокове керівництво до дії можна розписати так:
Вибір домену та хостингу
Відзначимо відразу - це найважливіше завдання! До його вирішення варто підходити дуже зважено і скрупульозно, адже від того, в якій хостинговій компанії ви “припаркуєте” свій портал, буде залежати його працездатність. Головна порада: моніторте відгуки клієнтів, перед тим як зупинити свій вибір на певному ресурсі, що надає хостинг і домен.
Написання технічного завдання на розробку сайту
Цей документ дуже важливий, оскільки саме виходячи з його пунктів розробник буде створювати сайт. Тому потрібно докладніше описати ваші побажання і вимоги до сайту. Щодо вибору конкретного розробника, то хочеться порекомендувати веб студію https://totonis.com/, за 5 років продуктивної роботи тут реалізували понад 100 успішних проектів. Професійна креативна команда TOTONIS в чітко обумовлені терміни виконає замовлення сайту любої тематики і складності: від простенького сайту-візитки, до потужніх багатофункціональних корпоративних порталів і інтернет-магазинів.
Серед основних розділів технічного завдання можна виділити:
- Мета, призначення сайту і невелика інформація про цільову аудиторію. Це допоможе розробникам краще дізнатися про ваш бізнес і правильно вибрати формат сайту.
- Оформлення сайту. Опишіть, яким ви бачите дизайн сайту, вкажіть на бажані кольори в дизайні. Як правило, кольори в сайті компанії відповідають корпоративним кольорам компанії. Також в цьому розділі необхідно описати логотип сайту.
- Кросбраузерність і адаптація під мобільні телефони. В даному розділі вкажіть браузери і їх версії, в яких сайт повинен відображатися коректно, а також не забудьте про адаптацію під мобільні пристрої.
- CMS. Визначтеся з розробниками - яку CMS краще використовувати для створення сайту. Головна умова при виборі CMS - зручність використання вами.
- Структура сайту. Опишіть всі розділи сайту і їх приблизний зміст. Не забувайте про ключові слова - вони допоможуть просунути сайт в пошукових системах.
І ще: створити якісний сайт - дуже непросто. Однак набагато складніше потім його підтримувати «на плаву». На вирішення цього завдання доведеться виділяти і час, і гроші. Але! Якщо вам вдасться створити дійсно вартий портал, то все інвестиції окупляться сторицею.
А щоб портал не став тягарем, перш ніж його створювати, ретельно окресліть мету, яку перед собою ставите. Від неї залежить структура сайту, його контент, а також способи просування.
Як це зробити? Вивчіть цільову аудиторію вашого підприємства - це і вкаже вам на ціль. Якщо ж бізнесу «від народження тиждень» - проведіть дослідження ринку для того, щоб зрозуміти загальну картину. Проведіть аналіз конкурентів, у яких вже є портали в Інтернет, вивчіть їх плюси і мінуси, способи залучення клієнтів.
Озвучимо кілька прикладів цілей для запуску сайту:
- Збільшення аудиторії. Якщо ви вирішили вивести бізнес в інші райони і розширити мережу доставки, а також ви знаєте, що велика частина клієнтів шукає інформацію в інтернеті і готові замовляти онлайн - необхідно створити сайт з докладною інформацією про продукти та послуги компанії.
- Просування бренду в інтернеті. Припустимо, ваш бізнес вже відомий на ринку, але в інтернеті про нього ні слова. В такому випадку сайт-візитка компанії допоможе виправити цю ситуацію і заявить про вас в інтернеті.
- Зменшення навантаження на службу підтримки. Якщо вашим клієнтам не вистачає інформації про продукти і служба підтримки не в змозі розповісти всім про все - необхідно створити сайт з докладною інформацією про продукти, де кожен клієнт зможе дізнатися все про товар.
- Збільшення обсягу продажів конкретного продукту. Якщо ви ще сумніваєтеся в перевагах створення повноцінного інтернет-магазину, але хочете спробувати перенести продаж товарів в мережу Інтернет - рекомендуємо почати з лендінгу для одного товару або послуги.